Menu kategorii
 • Nowa wersja poglądowa Windows Server 2016 jeszcze w tym miesiącu

  Nowa wersja poglądowa Windows Server 2016 jeszcze w tym miesiącu

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  20:53
  10.08.2015
  2774 wyświetlenia

  Kilkanaście dni temu Microsoft oficjalnie wydał kliencką wersję systemu Windows 10, zaś jego mobilna edycja planowana jest na jesień bieżącego roku. Jednak wielu z nas zdecydowanie bardziej wyczekuje jeszcze innego wydania tego systemu, Windows Server 2016, którego to powinniśmy się spodziewać dopiero za rok. Zgodnie z niedawną zapowiedzią Gabriela Aula z Microsoft, najnowszą wersję testową nadchodzącego Windows Servera (Technical Preview 3) powinniśmy otrzymać jeszcze w tym miesiącu.

  Pierwszym wydaniem testowym nowego Windows Servera była opublikowana na początku roku kompilacja Windows Server Technical Preview. W kwietniu doczekaliśmy się kolejnej kompilacji poglądowej, oznaczonej jako Windows Server Technical Preview 2 i wnoszącej wiele różnych usprawnień oraz dodatkowych funkcji. Teraz Gabe Aul, będący szefem programu Windows Insider, zapowiedział kolejne już, trzecie wydanie testowe tego produktu, które ma ukazać się wraz z nowymi narzędziami RSAT do zdalnego zarządzania systemem Windows 10.

  Przypuszczalnie wydanie to powinno być oznaczone nieco większym numerem niż 10240, który to odnosi się do ukończonego systemu Windows 10. Biorąc pod uwagę, że od czasu wydania kompilacji 10074 do klienckiej wersji systemu wprowadzono ogromną liczbą zmian, bazująca na tym samym kodzie trzecia kompilacja poglądowa Windows Server 2016 powinna być już na tym etapie znacznie bardziej dopracowana i wyposażona w szereg nowych funkcji, których nie mieliśmy jeszcze okazji testować.

  Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące nadchodzącej kompilacji testowej Windows Server 2016, ale mamy nadzieję, że w stosunku do obu poprzednich wydań poglądowych wprowadzi ona sporo nowości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Server 10