Menu kategorii
 • Nowa opcja w Teams: otwieranie nowych czatów zawsze w nowym oknie

  Nowa opcja w Teams: otwieranie nowych czatów zawsze w nowym oknie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:37
  09.11.2021
  1549 wyświetleń

  Microsoft bez przerwy pracuje nad ulepszeniami Teams, a ostatni okres od wybuchu pandemii jest tego dobitnym przykładem. W tym czasie powitaliśmy dziesiątki, jeśli nie setki nowości, a ich strumień ciągle płynie.

  Jedną z takich nowości była "decentralizacja" doświadczeń w Teams, polegająca na odłączeniu poszczególnych jego modułów od jednego okna, aby ułatwić wielozadaniowość bez utraty kontekstu. Dzięki temu możemy np. pracować na plikach w jednym oknie, a w kolejnych prowadzić rozmowy na czacie. Otwarcie czatu w osobnym oknie normalnie wymaga kliknięcia przycisku, ale teraz można to robić z automatu.

  Grafika

  Na stronie Ogólne w ustawieniach Teams pojawiło się nowe ustawienie Otwórz nowy czat w, które ma dwie opcje: Okno główne (domyślnie) i Nowe okno. Domyślnie zaznaczona opcja nic nie zmienia. Z kolei druga opcja automatycznie otwiera każdy nowy czat w nowym oknie. Czy warto z niej korzystać? To zależy od indywidualnego stylu pracy. Jeśli nie przeszkadza nam żonglowanie czatami, kanałami, plikami i kalendarzem — wszystko w jednym oknie — to lepiej zostać przy starej opcji. Zawsze można otworzyć czat w nowym oknie ręcznie.

  Jeśli wybierzemy nową opcję, również zawsze można zamknąć osobne okienko czatu, a ten nigdzie nie zniknie i wciąż będzie dostępny na liście czatów w głównym oknie Teams.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news.softpedia.com/news/microsoft-teams-gets-a-really-welcome-feature-for-new-chats-534379.shtml

  Polecamy również w kategorii Teams