Nowa, interaktywna mapa 3D globalnej infrastruktury Microsoft Azure

Nowa, interaktywna mapa 3D globalnej infrastruktury Microsoft Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:14
08.08.2022
563 wyświetlenia

Lokalizacja centrów danych Microsoftu, regionów Azure i ich składników nie jest tajemnicą. Zarówno ich listy, jak i mapy poglądowe są dostępne od lat. Aby jednak móc lepiej sobie zobrazować zasięg operacyjny Microsoft Cloud, warto zerknąć na nową, interaktywną mapę 3D tej globalnej infrastruktury.

W ostatnich latach technologia chmury jeszcze mocniej zyskała na znaczeniu, a dla Microsoftu jest ona niezmiennie największym źródłem przychodu. Stale rośnie też liczba firm korzystających z platformy Azure i szeregu powiązanych usług. Co za tym idzie, wielu klientów pragnie, by ich dane i aplikacje rezydowały w lokalnych centrach danych — jak choćby w krajach Unii Europejskiej — a także, aby dostęp do nich był szybki. Infrastruktura Azure jest więc ustawicznie rozbudowywana. Korzyści z tego czerpią nie tylko firmy tworzące i uruchamiające aplikacje w chmurze, ale też konsumenci korzystający z usług Microsoft 365 czy Xbox Cloud Gaming, z których praktycznie wszystkie mocno opierają się na tej infrastrukturze.

Azure Global Infrastructure

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie znajduje się najbliższe centrum danych Microsoftu, to nowe, interaktywne narzędzie 3D na oficjalnej stronie Azure Global Infrastructure pomoże wam to zwizualizować, a także zasięgnąć dalszych informacji. Jest to aplikacja internetowa otwierająca się w przeglądarce. Uwaga, wczytuje się stosunkowo długo! Aby z tego skorzystać, wystarczy wejść na stronę https://infrastructuremap.microsoft.com/explore.

Jak widać na zrzucie ekranu, na mapie można znaleźć "zapowiedziany region Poland Central". Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu: Azure dociera do Polski! Microsoft buduje centrum danych nad Wisłą!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://infrastructuremap.microsoft.com/explore

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure