Menu kategorii
 • Nowa funkcja Outlooka o nazwie Spaces ułatwi organizację e-maili, spotkań i dokumentów

  Nowa funkcja Outlooka o nazwie Spaces ułatwi organizację e-maili, spotkań i dokumentów

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  09:31
  17.02.2020
  2163 wyświetlenia

  Microsoft pracuje właśnie nad nową, bardzo ciekawą funkcją Outlook Web. Nowa funkcja nazywa się Spaces i oferuje użytkownikom nowy sposób lepszej organizacji swoich projektów. Outlook Spaces łączy to, co najlepsze w pakiecie Office w prostą przestrzeń/tablicę, która znacznie ułatwia śledzenie wiadomości e-mail, plików, terminów, list zadań i tym podobnych,

  Nowa funkcja jest wciąż w trakcie opracowywania, ponieważ nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez Microsoft. Spaces zostały po raz pierwszy zauważone przez WalkingCata, co pozwala nam przedpremierowo przyjrzeć się, jak ma wyglądać ta funkcja. Oficjalny opis dla Outlook Spaces obiecuje:

  Spaces pomagają uporządkować wiadomości e-mail, spotkania i dokumenty w łatwych do śledzenia obszarach projektu. [...] Spaces pomaga ci bez wysiłku być na bieżąco z tym, co ważne.

  Spaces zasadniczo zapewnia miejsce, w którym możemy uporządkować ważne rzeczy dla swojego projektu. Automatycznie przeszuka konto za pomocą słów kluczowych podanych podczas konfiguracji w celu znalezienia odpowiednich wiadomości e-mail i dokumentów, które możemy przeciągnąć do miejsca projektu w celu wykorzystania w przyszłości. W tej chwili możemy umieszczać takie elementy jak e-maile, listy zadań, pliki OneDrive, linki, pogoda, karteczki i terminy. W przyszłości Microsoft pozwoli dodawać dokumenty Word, PowerPoint i Excel.

  Tak, nowa funkcja Outlook faktycznie zapowiada się bardzo ciekawie i może być naprawdę przydatna. W tej chwili nie jest jednak jasne, kiedy Microsoft udostępni tę funkcję wszystkim. Wygląda również na to, że ta funkcja będzie ograniczona tylko do kont Office 365. Ale może się to zmienić w przyszłości, biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to jeszcze oficjalna zapowiedź. Nową funkcję można jednak sprawdzić już teraz:

  Outlook Spaces

  1. Wystarczy przejść na stronę outlook.office.com/spaces i początkowo powita nas tylko komunikat Under Construction. Można to jednak w prosty sposób ominąć.
  2. Należy uruchomić w przeglądarce narzędzia programistyczne (F12).
  3. Przejść do Konsoli, wpisać (albo po prostu przekopiować) poniższy kod i go uruchomić, wciskając klawisz Enter.

   localStorage.setItem("featureOverrides", "outlookSpaces-enabled")

  4. Następnie odświeżamy stronę i nowa funkcja będzie już dla nas dostępna.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/new-outlook-spaces-feature-will-help-office-365-users-organize-their-mails-meetings-and-documents

  Polecamy również w kategorii Outlook