Menu kategorii
 • Nowa aplikacja do kalibracji HDR na Windows 11

  Nowa aplikacja do kalibracji HDR na Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:07
  23.09.2022
  447 wyświetleń

  Jeśli korzystacie z wyświetlaczy HDR, to zapewne wiecie, jak ważna jest ich prawidłowa kalibracja, aby móc cieszyć się najlepszą jakością obrazu. Przykładowo na Xbox służy do tego aplikacja HDR Game Calibration. Analogiczne możliwości trafiły teraz do dedykowanej aplikacji na Windows 11.

  Windows HDR Calibration oferuje trzy główne wzory testowe służące do ustalenia najciemniejszych widocznych detali, najjaśniejszych widocznych detali i maksymalnej jasności wyświetlacza. Opierają się one na zaleceniach HDR Gaming Interest Group (HGIG). Oprócz tego Microsoft dodał funkcjonalność dającą pełną kontrolę nad nasyceniem kolorów. Microsoft pisze, że kalibracja ekranu pomoże zapewnić optymalne wrażenia wizualne przy oglądaniu zawartości HDR oraz uniknąć efektów clippingu.

  Windows HDR Calibration

  Ta aplikacja umożliwia kalibrowanie wyświetlacza HDR w celu zoptymalizowania go pod kątem gier HDR (w tym automatyczny format HDR) i innych zawartości HDR na komputerze z systemem Windows 11. Wykonaj serię kroków, aby ustawić minimalny i maksymalny poziom jasności, a także poziom nasycenia kolorów, aby utworzyć nowy profil kolorów, który został stworzony dla Twojego wyświetlacza — czytamy w opisie w Microsoft Store. Warto podkreślić, że aplikacja jest dedykowana systemowi Windows 11 i nie działa na Windows 10. Ponadto ustawienia nasycenia kolorów nie są wspierane przez wszystkie GPU.

  Windows HDR Calibration można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-gets-brand-new-hdr-calibration-app/

  Polecamy również w kategorii Windows 11