Nowa aplikacja Microsoftu do tworzenia dynamicznego tła ekranu

Nowa aplikacja Microsoftu do tworzenia dynamicznego tła ekranu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:16
16.05.2022
1371 wyświetlenie

Ostatnio pojawiły się doniesienia o pracach Microsoftu nad aplikacją pozwalającą użytkownikom tworzyć dynamicznych tapet na Windows i Xboksa. Według najnowszego przecieku edytor nosi nazwę "Xbox Dynamic Backgrounds Editor" i oferuje dość rozbudowane możliwości tworzenia animowanego tła z różnych zasobów.

Wcześniej wzmiankowany jako "Unnamed Project", Xbox Dynamic Backgrounds Editor wydaje się dość złożonym programem do tworzenia animowanych obrazów tła z użyciem różnego rodzaju efektów. Przeciek wskazuje, że można będzie użyć do 8 efektów równocześnie, wgrywać własne zasoby i kontrolować animację na osi czasu. Dynamicznych tapet własnego autorstwa można będzie następnie użyć na komputerach z Windows i na konsolach Xbox.

Xbox Dynamic Backgrounds Editor wydaje się całkiem ciekawym projektem, który wielu graczy i użytkowników PC powita z otwartymi ramionami. Pytanie tylko, czy będzie on w ogóle dla nich dostępny. Rzeczywisty status projektu nie jest znany i możliwe, że program będzie przeznaczony tylko dla deweloperów/wydawców/partnerów etc. Byłaby to jednak wielka strata. W końcu wiele osób traktuje personalizację bardzo... personalnie i samemu chce dopasować wszystko do własnej wizji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/ALumia_Italia/status/1525747720438394882?ref_src=twsrc%5Etfw

Polecamy również w kategorii Xbox Series X