Naprawiamy Wi-Fi po October 2018 Update

Naprawiamy Wi-Fi po October 2018 Update

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:00
06.11.2018
2 komentarze
886 wyświetleń

Każda poważniejsza aktualizacja Windows 10 przysparza różnych problemów. Nie inaczej jest w przypadku October 2018 Update. Przeglądając różne źródła internetowe, napotkaliśmy się na opinie użytkowników, mówiących, że w trakcie lub po instalacji aktualizacji na ich urządzeniach pojawiają się problemy z siecią Wi-Fi. Spada prędkość połączenia, połączenie jest w ogóle niemożliwe lub występują błędy w konfiguracji, czy też w ogóle nie działa karta sieciowa. Rzecz w tym, że podczas instalacji October 2018 Update aktualizowane są sterowniki podzespołów naszego komputera, a to może doprowadzić do konfliktu sterowników nie tylko karty sieciowej, ale również innych komponentów. Jeżeli jednak doświadczyliście problemów z bezprzewodowym połączeniem z siecią po zainstalowaniu aktualizacji, ten poradnik jest dla Was. Wytłumaczymy w nim, jak naprawić taki problem.

Naprawa adaptera sieci Wi-Fi za pomocą narzędzia rozwiązywania problemów

 1. Otwieramy aplet Ustawienia;
 2. Przechodzimy do kategorii Aktualizacje i zabezpieczenia, a następnie w panelu nawigacyjnym wybieramy menu Rozwiązywanie problemów;
 3. Na liście dostępnych narzędzi rozwiązywania problemów odnajdujemy pozycję Karta sieciowa i klikamy element. Następnie wybieramy polecenie Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów;
 4. Narzędzia rozwiązywania problemów Windows 10

 5. W nowym oknie zaznaczamy pozycję Wi-Fi i klikamy polecenie Dalej.

Narzędzia rozwiązywania problemów Windows 10

System Windows spróbuje odnaleźć błąd i go naprawić. Po pomyślnym zakończeniu procesu naprawy połączenie sieciowe powinno wrócić do normalnego trybu pracy. Jeżeli nie, skorzystaj z następnej porady.

Restart adaptera sieci Wi-Fi

Windows 10 wyposażony jest w narzędzie umożliwiające automatyczne odinstalowanie oraz ponowną instalację sterowników karty sieciowej. Dodatkowo, skorzystanie z tej opcji spowoduje, że zostaną przywrócone wszystkie domyślne ustawienia karty sieciowej, co może pomóc w rozwiązaniu problemu.

 1. Otwieramy aplet Ustawienia;
 2. Przechodzimy do kategorii Sieci i Internet;
 3. Pozostajemy w sekcji Status i przewijamy ekran do pozycji Resetowanie sieci.
 4. Ustawienia urządzeń sieciowych

 5. Na następnym ekranie klikamy polecenie Zresetuj teraz i zatwierdzamy chęć przywrócenia ustawień domyślnych.

Ustawienia urządzeń sieciowych

Komputer zostanie ponownie uruchomiony. Sterowniki karty sieciowej zostaną pobrane z Windows Update, więc jeżeli to nie pomoże, zapraszamy do skorzystania z następnej opcji.

Ręczna aktualizacja sterowników karty sieciowej

Jeżeli żadna w powyższych metod nie rozwiązała problemu z dostępem do sieci Wi-Fi, zalecamy ręczną aktualizację sterowników. W tym wypadku nowe sterowniki musimy pobrać z witryny internetowej producenta.

 1. Prawym przyciskiem myszy klikamy menu Start i z menu kontekstowego wybieramy opcję Menedżer urządzeń;
 2. Na liście urządzeń rozwijamy pozycję Karty sieciowe;
 3. W rozwiniętej kategorii odnajdujemy naszą kartę bezprzewodową i klikamy ją prawym przyciskiem myszy. Następnie z menu wybieramy polecenie Aktualizuj sterownik.
 4. Menedżer urządzeń

 5. W nowym oknie wybieramy opcję Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, następnie podajemy lokalizację pobranego pliku i zatwierdzamy wybór. Jeżeli pobraliśmy sterownik w formacie EXE, to wystarczy, że uruchomimy instalator.

Przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows 10

Jeżeli żadna z powyższych opcji nie naprawiła działania sieci Wi-Fi, to ostatnim ratunkiem może być przywrócenie Windows 10 do poprzedniej wersji. Ta opcja dostępna jest w aplecie Ustawienia, w kategorii Aktualizacje i zabezpieczenia oraz sekcji Odzyskiwanie. Należy jednak pamiętać, że przywrócenie starszej wersji jest możliwe tylko przez 10 dni od zainstalowania October 2018 Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Sieci i Internet w Windows 10

Komentarze

 • Paweł 19:59 07.11.2018

  Żeby coś móc zacząć naprawiać, to najpierw musi to być dostępne, a póki co October Update na razie jest wycofany i słuch po nim zaginął. Jak tak dalej pójdzie, to prędzej się doczekamy kolejnej dużej aktualizacji na wiosnę 2019 roku.

 • Pawlek 20:11 08.11.2018

  Ja mam October i pewnie wiele innych userów załapało sie, gdy october był w Windows Update.

Skomentuj

Autor