Naklejki na pulpicie - nowa opcja personalizacji w Windows 11

Naklejki na pulpicie - nowa opcja personalizacji w Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:13
07.03.2022
2057 wyświetleń

Widżety pulpitu, jakie znaliśmy z Windows Vista i Windows 7, zostały wycofane już dawno z powodu bezpieczeństwa, a nowe widżety w Windows 11 są czymś zupełnie innym. Sama koncepcja personalizacji pulpitu poprzez różne nakładki wciąż jednak jest żywa. Teraz w końcu — choć tylko w pewnym zakresie — Microsoft udostępnia ją użytkownikom systemu.

Jedną z nowych funkcji personalizacji w Windows 11 jest "Edytor naklejek" ("Sticker Editor"), który pozwala przyozdobić pulpit naklejkami — takimi jak te z komunikatorów i portali społecznościowych. Naklejki można umieścić na wierzchu tapety pulpitu. Nie są one wtapiane w grafikę tapety, dlatego, jeśli zmienimy tło, możemy zachować naklejki.

Jak widać na zrzutach ekranu, dodawanie naklejek można rozpocząć z ustawień personalizacji albo menu kontekstowego pulpitu. Spowoduje to otwarcie menu Edytora naklejek, który przypomina nieco panel Emoji. Daje on dostęp do biblioteki naklejek. Po wybraniu którejś możemy zmieniać jej rozmiar i położenie na pulpicie.

Edytor naklejek zaczął być udostępniany w ramach kontrolowanego wdrożenia w kompilacji 22563 w Dev Channel. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do wszystkich Insiderów, a potem do wszystkich w Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2022/02/28/our-first-look-at-windows-11s-new-tool-to-customize-desktop-background/

Polecamy również w kategorii Windows Insider