Najnowsza wersja Microsoft Edge dostępna na wszystkich konsolach Xbox

Najnowsza wersja Microsoft Edge dostępna na wszystkich konsolach Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:17
24.09.2021
1978 wyświetleń

Przed paroma miesiącami deweloperom Edge udało się w znacznej mierze ujednolicić jego bazę kodu dla różnych platform. Pozwoliło to w szybkim czasie dostarczać aktualizacje przeglądarki niezależnie od urządzenia. Praktyka pokazała, że czasem nadal dochodzi do opóźnień, ale już nie takich, jak przed paroma miesiącami, nie mówiąc już o sytuacji sprzed migracji Edge do silnika Chromium. Teraz najnowsza wersja przeglądarki zaczęła być udostępniana wszystkim wspieranym modelom Xbox, a to nie jedyna nowość w świecie konsol Microsoftu.

Począwszy od dziś, najnowsza wersja Microsoft Edge będzie dostępna na wszystkich konsolach Xbox. Aktualizacja wprowadzi to, co najlepsze z technologii webowej, w tym ulepszone standardy webowe oraz szybkie, bezpieczne i nowoczesne doświadczenie przeglądania bezpośrednio na Twojej konsoli. Będziesz mógł także cieszyć się bardziej płynnymi wrażeniami w grach na zalogowanych urządzeniach. Jeśli gra otworzy nowe okno w przeglądarce Microsoft Edge w celu uzyskania wskazówek lub przewodników, wyślij tę kartę do innego zalogowanego urządzenia, aby móc bezproblemowo kontynuować grę na konsoli. Ta aktualizacja obejmuje również obsługę myszy i synchronizacji, dzięki czemu możesz łatwo zarządzać ustawieniami swojego profilu w przeglądarce Microsoft Edge na konsoli Xbox.
— Jonathan Hildebrandt, Principal Program Manager w Xbox Experiences, Microsoft

Jak wspomnieliśmy we wstępie, nie jest to jedyna nowość w tym miesiącu. Microsoft wspomina też o funkcji zapisywania gier na liście "Zagraj później" ("Play Later"), na której możemy umieszczać tytuły z liczącej ponad 100 pozycji biblioteki Xbox Game Pass. We wrześniu pojawiły się również dwa nowe sposoby uruchamiania gier — nie tylko na konsolach! Po pierwsze, dodano możliwość grania w tytuły Xbox Game Pass za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming (Beta) w aplikacji Xbox na PC. Po drugie, można już grać na PC w gry uruchamiane na naszej domowej konsoli Xbox Series X/S lub Xbox One. Odpowiada za to funkcja gry zdalnej (Xbox remote play), również dostępna w aplikacji Xbox.

Więcej o nowych sposobach grania przeczytacie w naszym tekście z 14 września: Xbox Cloud Gaming i Remote Play teraz w aplikacji Xbox na Windows.

Z kolei o tym, jak korzystać z przeglądarki Microsoft Edge na konsoli Xbox, dowiedzie się więcej z artykułu na stronie wsparcia technicznego Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/09/23/september-2021-xbox-update/amp/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X