Najlepsze pakiety chroniące Windows 10

Najlepsze pakiety chroniące Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:00
01.02.2016
24 komentarze
19552 wyświetlenia

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo komputera, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Podczas codziennego przeglądania Internetu, odwiedzania portali społecznościowych, otwierania poczty, robienia zakupów i uruchamiania nowych plików jesteśmy stale narażeni na miliony zagrożeń. Czyhają one też na bardziej tradycyjnych nośnikach, takich jak płyty czy zainfekowane pendrive'y. Jak się przed nimi uchronić? Nasza własna czujność to tylko połowa sukcesu (i jest to dość optymistyczne założenie). Podstawa to oczywiście zaktualizowany system operacyjny, przeglądarka internetowa i oczywiście pakiet chroniący, nazywany potocznie antywirusem. Dziś weźmiemy pod lupę 10 najlepszych pakietów chroniących dla Windows 10. Wszystkie są kompatybilne z nowym systemem i uzyskały najwyższe notowania w niezależnych testach AV-Test. Wszystkie zestawione tu produkty zapewniają podstawową ochronę przed wirusami i popularnymi zagrożeniami. Różnią się dodatkowymi funkcjami (jak chocby dość istotny firewall czy kontrola rodzicielska), wydajnością i... ceną. Który antywirus jest najlepszy dla Windows 10? Który jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i stylu pracy? Jeśli nie możesz się zdecydować, nasze zestawienie z pewnością pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

MicroWorld eScan Internet Security Suite 14.0

eScan Internet Security Suite jest kompleksowym pakietem bezpieczeństwa. Program łączy wszystkie cechy programu antywirusowego z funkcjami ochrony przed phishingiem, exploitami, spamem, rootkitami, spyware i malware. Wbudowany firewall rejestruje ruch przychodzący i wychodzący, zabezpieczając komputer przed atakami hakerów. Program posiada wbudowany moduł pomocy zdalnej (ERS), który umożliwia uzyskanie pomocy od inżynierów eScan. Możemy także wyłączyć powiadomienia w trakcie uruchamiania aplikacji pełnoekranowych, dzięki czemu wyskakujące okienka nie przeszkodzą nam np. w graniu lub oglądaniu filmu. W trakcie korzystania z "zasobożernych" aplikacji czy gier, eScan przełącza się w tryb "niskiego priorytetu", odciążając moc obliczeniową komputera. eScan zapewnia pełną ochronę urządzeń końcowych, korzystających z portu USB (np. pendrive, dyski zewnętrzne) oraz CD/DVD ROM. Funkcja ochrony rodzicielskiej oferuje filtrowanie pod względem treści, zaś ochrona www w czasie rzeczywistym monitoruje odwiedzane witryny i blokuje niebezpieczną zawartość.

Cena: 121,14 zł /194,31 zł / 234,96 zł netto (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1/2/3/5

Wydawca: MicroWorld

Rozmiar: wymaga 500MB wolnego miejsca.

Link: www.escanav.com.pl


AhnLab V3 Internet Security 9.0

Pakiet zabezpieczeń od AhnLab jest stosunkowo mało znanym produktem na naszym rynku. Nie do końca słusznie, bowiem w rankingu AV-Test osiąga jeden z najwyższych wyników, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Program spełnia funkcję antywirusa i anti-spyware, a więc chroni komputer przed wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegującym. Ochronę proaktywną zapewniają oparte na chmurze technologie AhnLab Smart Defense oraz DNS Scan. Efektywna funkcja TrueFind dodaje do tego kolejną warstwę ochrony, która - jak twierdzi producent - rozpoznaje i usuwa nawet najlepiej ukryte rootkity. Ochrona sieciowa blokuje strony phishingowe i filtruje adresy URL pod kątem zagrożeń, takich jak choćby możliwość wycieku 'wrażliwych' danych. Użytkownik może samodzielnie zarejestrować niebezpieczne strony. Ochrona poczty w czasie rzeczywistym skanuje wiadomości i załączniki, blokując zainfekowane pliki i filtrując treść, chroniąc przed spamem. V3 Internet Security posiada też wbudowany Firewall, funkcję skanowania pamięci flash (USB), funkcję kompletnego usuwania danych oraz 'dostrajania' PC - czyszczenia plików tymczasowych, rejestru i innych zbędnych danych.

Cena: Darmowa wersja testowa / płatna licencja po zakończeniu okresu próbnego

Wydawca: AhnLab

Rozmiar: 83,1 MB (instalator)

Link: global.ahnlab.com


AVG Internet Security 2015 & 2016

Pakiet od AVG zapewnia ochronę wszystkich naszych komputerów PC i Mac oraz urządzeń przenośnych z systemem Android. Obok ochrony antywirusowej, anti-spyware, poczty e-mail, linków, sieci i antyspamowej, otrzymujemy ciekawą funkcję o nazwie AVG Zen™. Pozwala ona zarządzać wszystkimi używanymi urządzeniami na jednym ekranie. Zdalna ochrona daje dostęp do skanowania i usuwania zagrożeń z komputera przy użyciu urządzenia przenośnego. Funkcja o nazwie Sejf danych szyfruje prywatne pliki i chroni je hasłem. Zapora ogniowa (firewall) uodparnia nasz komputer na ataki hakerów, zapewniając bezpieczeństwo zakupów i transakcji finansowych. Aktualizacje trafiają do użytkownika w czasie rzeczywistym.

Cena: 164,69 zł / 329,39 zł (1/2 lata użytkowania dla nieograniczonej liczby urządzeń) / darmowa wersja podstawowa

Liczba stanowisk: nieograniczona

Wydawca: AVG

Rozmiar: miejsce na dysku potrzebne do przeprowadzenia instalacji: 1500 MB.

Link: www.avg.com


Avira Antivirus Pro 2015

Avira pozwoli zapomnieć o wirusach, trojanach, phishingu, śmieciowych e-mailach, spyware i malware. Technologia oparta na chmurze skanuje nieznane pliki w czasie rzeczywistym, zaś unikalne algorytmy deep-learning chronią system przed exploitami typu 0-day. W razie infekcji z pomocą przyjdzie nam funkcja Avira Intelligent Repair System, która pomoże odzyskać uszkodzone pliki. Autoochrona progamu sprawia, że jest on niewrażliwy na próby jego modyfikacji a nawet wyłączenia przez zewnętrzne programy. Na funkcję ochrony online składają się ochrona przed zagrożeniami z witryn, ochrona sieci, zapora ogniowa (firewall), tarcza PUA (potentially unwanted applications - złośliwe aplikacje podające się za uznane oprogramowanie) oraz funkcja bezpiecznych zakupów. Avira Antivirus Pro działa w tle, nie przeszkadzając użytkownikowi (także podczas grania i oglądania filmów). Jedna tablica online pozwala zarządzać ochroną na wszystkich posiadanych urządzeniach. Program posiada kilka opcji przyspieszających działanie systemu oraz pozwalających trwale usunąć niechciane pliki. Obok wersji Pro dostępna jest także darmowa wersja pakietu: Avira Free Antivirus 2016.

Cena: 150 zł / 225 zł / 300 zł (1/2/3 lata użytkowania dla 1 urządzenia)

Liczba stanowisk: 1/3/5

Wydawca: Avira

Rozmiar: wymaga minimum 800 MB wolnego miejsca na dysku.

Link: www.avira.com


Bitdefender Internet Security 2015 & 2016

Oprócz wszystkich niezbędnych funkcji ochrony komputera Bitdefender posiada również kilka unikalnych dodatków. Autopilot jest rozwiązaniem, które można polecić początkującym użytkownikom. Oznacza to brak wyskakujących okienek i alertów, a użytkownik nie musi samodzielnie ustawiać opcji. Ochrona ransomware blokuje nawet nowe i nieznane zagrożenia, które szyfruje pliki użytkownika i żąda okupu. Walkę z zagrożeniami wspomagają dziesiątki technologii opartych na chmurze. Szybki skaner zagrożeń za pomocą jednego kliknięcia wyświetli ostrzeżenia o przestarzałym lub zagrożonym oprogramowaniu, a także brakujących aktualizacjach systemu Windows. Innowacyjna funkcja Bitdefender Photon™ dopasowuje działanie programu do naszego komputera, dzięki czemu może on działać wydajniej. Aktywna kontrola zagrożeń to technologia wykrywania behawioralnego. Rozpoznaje podejrzane zachowania aplikacji we wszystkich monitorowanych programach. Bitdefender posiada funkcję kontroli rodzicielskiej, zabezpiecza transakcje finansowe i skanuje witryny pod kątem phisingu (praktyk kradzieży danych, haseł i numerów kart kredytowych). Niszczarka plików wykasuje poufne dane, by nie pozostał po nich ślad na dysku fizycznym komputera. Jeżeli nie lubimy ciągle wyskakujących powiadomień, aplikacja może działać w tle, samodzielnie i w inteligentny sposób blokując wszelkie zagrożenia. Ostatnią wartą odnotowania funkcją jest USB Immunizer, który skanuje pendrive'y i inne urządzenia USB, zabezpieczając system przed możliwym autouruchomieniem niepożądanych programów.

Cena: 121,77 zł / 194,83 zł / 311,73 zł (1/2/3 lata dla 1 stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1/3/5/10

Wydawca: Bitdefender

Rozmiar: wymaga minimum 1 GB wolnego miejsca (przynajmniej 800 MB na dysku systemowym)

Link: bitdefender.pl


F-Secure Internet Security 2015

Jest to pełnoprawny pakiet bezpieczeństwa. Program chroni zarówno przed wirusami, szkodliwym i złośliwym oprogramowaniem, jak i atakami hakerów. Funkcja ochrony przeglądania zapewnia bezpieczne korzystanie z internetu. Ochrona prywatności filtruje wyniki wyszukiwania, a ochrona bankowości zapewnia bezpieczne korzystanie z usług bankowości internetowej. F-Secure Internet Security 2015 jest odpowiedni dla rodziców, którzy chcą uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami. Odpowiada za to funkcja kontroli rodzicielskiej. Program rozpoznaje zagrożenia w Internecie natychmiastowo i zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Jak zaznacza producent, F-Secure Internet Security można teraz zainstalować nawet na zainfekowanym komputerze PC z systemem Windows, co ułatwia przywrócenie urządzenia do bezpiecznego stanu. Tryb gier jest funkcją dedykowaną graczom. Możemy dzięki niej uwolnić się od wyskakujących powiadomień, a oprogramowanie antywirusowe nie będzie spowalniać w tym czasie komputera, gwarantując pełną wydajność na potrzeby gier. Zamawiając produkt otrzymamy gratis F-Secure Mobile Security na 1 rok dla 1 urządzenienia.

Cena: 145 zł / 179 zł / 239 zł (1 rok na 1 komputer / 1 rok na 3 komputery / 2 lata na 3 komputery) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1/3

Wydawca: F-Secure

Rozmiar: wymaga 1,2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Link: www.f-secure.com


Kaspersky Internet Security 2016

KIS 2016 jest profesjonalnym i wszechstronnym pakietem, zapewniającym pełne bezpieczeństwo komputera. Program chroni przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem a także atakami hakerów. Pobierane i otwierane pliki, strony www oraz poczta e-mail są skanowane w czasie rzeczywistym. Firewall skutecznie odpiera ataki, wykorzystujące luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu czy sniffing. Pakiet Kaspersky Internet Security chroni tożsamość, finanse oraz dzieci na komputerach z systemem Windows. Ochrona przed wirusami i zagrożeniami z Internetu działa w oparciu o chmurę, dzięki czemu szybko wykrywa nowe typy zagrożeń. Kaspersky automatycznie chroni przed phishingiem, a więc kradzieżą tożsamości lub pieniędzy. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń uaktywnia się podczas zakupów i transakcji bankowych online. Odpowiada za to funkcja "Bezpieczne pieniądze". Funkcja kontroli rodzicielskiej ułatwia zarządzanie pobieraniem aplikacji, blokuje dostęp do niepożądanych treści internetowych i gier, umożliwia zarządzanie dostępem do serwisów społecznościowych, a także zapobiegaj ujawnianiu przez dzieci informacji osobistych. Funkcja klawiatury wirtualnej zabezpiecza przed potencjalnymi keyloggerami. Warto też dodać, że Kaspersky od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych antywirusów pod względem analizy heurystycznej. Oznacza to, że wszelka podejrzana aktywność jest w inteligentny sposób rozpoznawana i blokowana, nawet jeśli nie znalazła się jeszcze w oficjalnych bazach zagrożeń.

Cena: 139 zł / 229 zł (1/2 lata dla 1 stanowiska) / darmowa wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1

Wydawca: Kaspersky Lab

Rozmiar: wymaga ok. 480 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

Link: www.kaspersky.pl


Panda Free Antivirus 16.0

Pakiety bezpieczeństwa z serii Panda są dostępne w czterech wersjach: Panda Free Antivirus 2016, Panda Antivirus Pro 2016, Panda Internet Security 2016 oraz Panda Global Protection 2016. Pierwsza z nich jest całkowicie darmowa i oferuje ochronę komputera przed wszelkimi zagrożeniami (których - jak twierdzi producent - wykrywa ponad 250 milionów). Oferuje filtrowanie adresów URL oraz witryn WWW przy użyciu analizy behawioralnej. Panda AntiVirus jest niezwykle lekkim rozwiązaniem, bowiem wszystkie operacje są przeprowadzane w chmurze, na serwerach "Kolektywnej Inteligencji". To dobra opcja dla posiadaczy słabszych komputerów, wymaga jednak do działania połączenia z Internetem. Panda pozwala w bezstresowy i maksymalnie przejrzysty sposób zarządzać bezpieczeństwem naszego komputera - program jest bardzo łatwy w użyciu, o czym świadczy hasło producenta: "Zainstaluj i zapomnij". Płatne wersje pakietu oferują dodatkowe funkcje, takie jak ochrona Wi-Fi, kontrola rodzicielska, ochrona danych, kopia zapasowa, menedżer haseł, szyfrowanie plików, trwałe usuwanie plików oraz Tuneup (optymalizacja komputera w celu zwiększenia wydajności).

Cena: darmowy (płatne wersje rozszerzone)

Liczba stanowisk: nieograniczona (1/3/5/10 stanowisk w wersjach rozszerzonych)

Wydawca: Panda Security

Rozmiar: 240 MB

Link: www.pandasecurity.com


Norton Security 2015

Norton Security to pełna ochrona przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, spamem, kradzieżą tożsamości i innymi zagrożeniami, czyhającymi w sieci. Program posiada cały szereg unikalnych modułów, dbających o bezpieczeństwo poszczególnych sfer użytkowania komputera. Warto wymienić niektóre z nich. Norton Security Standard chroni przed wirusami, spyware, niebezpiecznym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami, czyhającymi w sieci. Tożsamość użytkownika i transakcje finansowe online podlegają ochronie. Wersja Deluxe pozwala dodatkowo zarządzać ochroną wszystkich urządzeń za pośrednictwem prostego w obsłudze portalu WWW. W najwyższej wersji Premium znajdują się dodatkowe funkcje: bezpieczeństwo rodzinne, automatyczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć i ważnych dokumentów oraz 25 GB bezpiecznego miejsca w chmurze na dane komputerowe (możliwość zwiększenia pojemności). Norton oferuje gwarancję o nazwie 100% Virus Protection Promise. Oznacza to, że w przypadku zainfekowania wirusem, którego nie da się usunąć, użytkownikowi zostają zwrócone pieniądze. Ważna uwaga: obecnie Norton Security nie jest kompatybilny z Microsoft Edge. W przeglądarce nie uruchomimy więc funkcji Norton Toolbar i Norton Identity Safe.

Cena: (159,99 zł / 199,99 zł / 249, 99 zł w pierwszym roku) / bezpłatna wersja próbna

Liczba stanowisk: 1 (PC lub Mac) / 5 (PC, Mac, smartfony lub tablety) / 10 (PC, Mac, smartfony lub tablety)

Wydawca: Norton (Symantec)

Rozmiar: 123 MB (instalator)

Link: pl.norton.com


Trend Micro Internet Security 2016

Trend Micro Internet Security zapewnia zaawansowaną ochronę i chroni prywatność, umożliwiając bezpieczne korzystanie z Internetu. Oprogramowanie powstało ze szczególną myślą o użytkownikach portali społecznościowych, takich jak Facebook, Google+, Twitter i LinkedIn, w których potrafi skanować ustawienia prywatności. Program blokuje niebezpieczne strony internetowe, zabezpiecza przed phishingiem (kradzieżą tożsamości i prywatnych informacji), chroni dzieci korzystające z Internetu (umożliwia kontrolę rodzicielską nad aplikacjami i treściami w Internecie) oraz chroni przed oprogramowaniem ransomware. Dodatkowe funkcje zwiększają wydajność systemu, a sam program posiada szybszy czas reakcji w porównaniu do niektórych produktów konkurencji.

Cena: 111,30 zł / 174,30 zł (1/2 lata dla 1 stanowiska) / bezpłatna wersja próbna

Liczba stanowisk: 1/3

Wydawca: Trend Micro

Rozmiar: wymaga minimum 1,3 GB wolnego miejsca na dysku

Link: www.trendmicro.pl


Źródło: AV-Test.org


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo w Windows 10

Komentarze

 • Roman S. 14:41 01.02.2016

  W przypadku Aviry warto by było dodać informację o istnieniu podstawowej, darmowej wersji Avira Free, tak jak w opisie np. AVG

 • Przechu 19:11 01.02.2016

  uzywajac windows 10 nigdy nie bedziesz bezpieczny lepiej znalesc inny system taki jak ubuntu wystarczy pobrac wubi i masz do wyboru windowsa i ubuntu ktory jest mniej podatny na zagrozenia

 • DebT 20:04 01.02.2016

  Ktoś zapomniał o produktach firmy ESET :)

 • Jony McAffe 23:51 01.02.2016

  Nie ma najlepszego MCAfee

 • Janusz 01:49 02.02.2016

  A gdzie jest rewelacyjny Comodo Internet Security wersja darmowa ? ? Wstawiacie Norton Security, który zwykle odinstalowuje się jako pierwsza czynność po zakupie Windowsa z komputerem. Norton Security, który zamula system jak żaden inny.

 • Krzysztof Sulikowski 15:35 02.02.2016

  Nie zapomnieliśmy o żadnym ze wspomnianych produktów. Wzięliśmy pod uwagę jedynie pierwszą dziesiątkę pod względem ochrony (wykrywalności, skuteczności) w Windows 10 - metodologia i szczegóły znajdują się w linku źródłowym po kliknięciu wybranego pakietu. Poszczególne pakiety różnią się oczywiście pod względem wydajności (zasobożerności), ale wszystkie osiągnęły najwyższy wynik "Protection" - 10/10.

 • Samolot 14:40 07.02.2016

  Janusz,: zamulanie Nortona to melodia przeszłości.

 • stanlas 21:39 07.02.2016

  Używam od lat produktów Symanteca - ale nie tylko. Jestem bardzo zadowolony, i nie piszę o tym bo chcę go reklamować, lecz dlatego że do zadowolenia z samych programów dochodzi zadowolenie z obsługi, pomocy, serwisu!!!

 • sławek 08:09 08.02.2016

  od 10 lat NOD chroni moje 5 kompów - dziennie do około 150 penów od klientów i żadnej niespodzianki z wirusami. nie zamula i nie wydaje głupich pytań typu: czy chcesz,czy zezwolić itd.płatny ale dobry

 • Ijastan 10:52 08.02.2016

  ... a co z systemowymi zabezpieczeniami Windowsa ? Essentials do niczego nie sluzy ???

 • kosynier 13:15 08.02.2016

  Program antywirusowy Kasperski nie chroni przeglądarki Edge. Jeśli chcecie go używać do banku należy wchodzić przez IE lub Mozilla Firefox.

 • Krzysztof Sulikowski 17:48 08.02.2016

  Windows Defender dla Windows 10 otrzymał w badaniach AV-Test ocenę 3,5/6 (kategoria Protection) i nie zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki, dlatego został przez nas pominięty. Szczegóły badań w linku źródłowym na końcu artykułu.

 • a 01:59 10.02.2016

  Też jestem zdziwiony, że nie ma ESETa, a wg mnie też najlepszy.

 • Krzysztof Sulikowski 02:56 12.02.2016

  ESET zajął w teście 11 miejsce z oceną 9,5/10 w kategorii Protection (zobacz <a href="https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/october-2015/eset-smart-security-8.0--9.0-153790/" target="_blank">szczegóły</a>.

 • SKIBA 11:08 24.03.2016

  Norton najlepszy.

 • Rigel 17:41 27.03.2016

  Mam ESET od kilku lat, nie mam żadnych problemów. Ja pracuję a ESET robi swoje - nie odczuwam jego obecności. Jestem tym testem zaskoczony.

 • Joki2 22:20 06.04.2016

  Dlaczego tak reklamowany Avast w wersji free lub płatnej jest tak badziewny? Już AVG free jest deczko lepszy.

 • Krzysztof Sulikowski 15:22 01.06.2016

  ESET zajął 11 miejsce w tym rankingu, z ochroną wycenioną na 9,5/10, a Avast dwa miejsca niżej (9/10). W <a href="https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/april-2016/" target="_blank">zestawieniu z kwietnia</a> Avast ma już 10 gwiazdek/10 w sferze ochrony. Istotne jest też to, że darmowa wersja antywirusa nie posiada zabezpieczeń typowych dla pakietów Internet Security.

 • Nemo zwany Rybką 00:08 23.07.2016

  Najlepsze zabezpieczenie sieci? 30-letni informatyk z 20 letnią praktyką ;p

 • koz 20:40 19.10.2016

  na stronie AhnLab V3 nie mają wersji windows 10

 • Rich 19:09 12.04.2017

  Wszystkie te programy są dziurawe. Najlepszy z nich to jednak Bitdefender Internet Security2017 wersja amerykańska oczywiście i bezapelacyjnie. Windows Defender i Zapora Systemy Windows to nieporozumienie. WI 10 i aktualizacje to już jest totalna porażka, bo trzepią kasę użytkownika na ponad 10 GB. Tylko wersja 1607 ma 3,3 Gb.

 • Rich 19:13 12.04.2017

  WIN 10 Home kosztuje około 500 zł, a w zamian dają zaledwie podstawową kartę graficzną. WIN 7 do tej pory jest najlepszy i współpracuje ze wszystkimi systemami ochronnymi. Kaspersky robi ludziom wodę z mózgu i zmienia ustawienia systemu zresztą podobnie jak WIN 10. To dopiero duecik !

 • Kastor 12:52 27.04.2017

  Nie ma idealnego - jak widzę - antywirusa,każdy ma "dziurę" tylko że w innym miejscu. I Norton i AVG już zawiodły mnie. poczekajmy może coś nowego.Jasne,że koniecznie trzeba być uważnym w tym co się robi w internecie,bo to przecież ogromny "ocean" zdarzeń. trzeba się cały czas uczyć,czytać,no i myśleć a w tym wyciągać wnioski,mądre wnioski.

 • terminator 09:41 02.02.2018

  bezpieczny system to windows vista, jeżeli była by aktualizacja dla windows xp zwiększająca szyfrowanie zabezpieczeń do 256 bitowego dla nowych komputerów to windows xp przegania viste

Skomentuj

Autor