Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje Windows 8 dla podróżników - cz. 1

  Najlepsze aplikacje Windows 8 dla podróżników - cz. 1

   Marcin Paradowski
  Marcin Paradowski
  00:00
  17.03.2014
  5177 wyświetleń

  Każdy z nas czasem podróżuje na mniejsze bądź większe odległości. Często zabieramy ze sobą też nasze komputery i dobrze by było przed wyjazdem zainstalować jedną lub kilka z przedstawionych poniżej aplikacji, które mogą okazać się niezwykle pomocne w odkrywaniu świata.

  TripAdvisor - Hotels, Flights, Restaurants

  Dzięki tej aplikacji odnajdziemy się w każdym miejscu na świecie. Jeśli planujemy wypad do słonecznej Hiszpanii, czy też w zaśnieżone Alpy, za pomocą kilku kliknięć myszą odnajdziemy hotel, który nas może nas zainteresować, wraz opiniami na jego temat. Dowiemy się też, gdzie może tanio i smacznie zjeść, dzięki wykazowi dostępnych lokali gastronomicznych. Ale czym byłaby wyprawa w świat bez informacji o atrakcjach oraz miejscach wartych zobaczenia? Jeśli nie przekonuje nas podróżowanie autostopem, to dzięki TripAdvisor dowiemy się także jakimi liniami lotniczymi możemy tam dolecieć, za jaką cenę, a także zarezerwujemy lot na interesujący nas termin. Na koniec warto też wspomnieć o tym, że TripAdvisor to nie tylko suche informacje, ale również bogactwo zdjęć z dowolnego zakątka świata wraz z opiniami wystawionym przez innych zwiedzających.

  Cena: darmowa

  Wydawca: TripAdvisor LLC

  Rozmiar: 2,4 MB

  Link: Windows Store


  AccuWeather

  AccuWeather to jedna z najwyżej i najczęściej ocenianych aplikacji w kategorii Pogoda. W czasie podróży okaże się niezwykle pomocna dzięki cyklicznemu odświeżaniu informacji o bieżących warunkach pogodowych - nawet co 15 minut. Ponadto mamy wgląd do prognozy pogody na najbliższe 25 dni, a prezentowane dane nie ograniczają się wyłącznie do wskazania temperatury czy stopnia zachmurzenia, ale również kierunku i siły wiatru, poziomu promieniowania UV czy nawet wilgotności powietrza. Aplikacja z pewnością pomoże nam nie tylko wybrać miejsce naszego wypoczynku, a także ułatwi planowanie odpoczynku na miejscu. Sam interfejs nie zachwyca, ale i nie razi. Natomiast działanie i sposób prezentacji danych na dynamicznym kafelku są dalekie od ideału.

  Cena: darmowa

  Wydawca: AccuWeather

  Rozmiar: 34,9 MB

  Link: Windows Store


  NBP Kursy walut

  Mimo że od 1 maja 2004 roku Polska znajduje się w Unii Europejskiej to wciąż 10 krajów członkowskich korzysta z rodzimych walut. Tak więc jeśli planujemy wypoczynek lub podróż służbową na terenie innego państwa warto zapoznać obecnym kursem walut. Aplikacja NBP Kursy walut, poza prezentacją aktualnych kursów walut, wyświetla także ostatnie wahania cen w postaci wykresów, co może być pomocne przy wyborze odpowiedniego terminu wymiany waluty przy najkorzystniejszym dla nas kursie. Dane obejmują średni kurs dla blisko 40 walut, oraz szczegółowe kursy kupna/sprzedaży 13 z nich.

  Cena: darmowa

  Wydawca: NBP

  Rozmiar: 0,5 MB

  Link: Windows Store


  Lista zadań

  Ta prosta aplikacja o skromnym interfejsie i na pozór skromnych możliwościach pozwoli nam zanotować najważniejsze rzeczy, które musimy wykonać przed podróżą, na przykład wykonanie niezbędnych zakupów, spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, czy wymianę waluty na tą, którą będziemy płacić podczas podróży. Dodatkowo zapisana lista zadań jest wyświetlana jest też na dynamicznym kafelku aplikacji, co pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której zapomnimy o jakimś drobiazgu.

  Cena: darmowa

  Wydawca: gindasoft

  Rozmiar: 0,1 MB

  Link: Windows Store


  HERE Maps

  Czym były by podróże, te długie jak i te krótkie, bez porządnej mapy, a taką właśnie jest HERE Maps. Interfejs aplikacji jest czysty, pozbawiony zbędnych wodotrysków, co czyni ją bardzo łatwą do opanowania i nawigowania. Po lewej stronie umieszczono menu ze skrótami, dzięki którym szybko odnajdziemy zarówno restaurację, sklepy czy hotel, w którym możemy odpocząć po wyczerpującej podróży. Nie brakuje też wsparcia dla informacji o transporcie publicznym w najważniejszych miastach. Prócz tego mamy do dyspozycji kilka widoków mapy: od zwykłej mapy po widok ulicy. Oprócz intuicyjnej obsługi i czytelnego interfejsu, nie musimy się uczyć każdej funkcji na pamięć, bowiem za każdym razem wyświetlane są podręczne wskazówki. Wymienione opcje mogą nie być wykorzystane ani razu, ale najistotniejszym atutem, który bije na głowę konkurencję, jest możliwość pobrania map bezpośrednio na dysk naszego komputera i korzystanie z nich nawet bez połączenia z internetem.

  Cena: darmowa

  Wydawca: HERE Europe B.V.

  Rozmiar: 45,1 MB

  Link: Windows Store


  Polskie Tatry

  Jedni wolą podróżować poza granice kraju, ale są też tacy, którzy lubią odkrywać uroki ojczyzny. Poniższa aplikacja stworzona jest dla miłośników gór. Polskie Tarty to prosta aplikacja, zawierająca jedynie cztery kategorie, ale na najwyższą notę zasługują mapy: topograficzna oraz szlaków. Pozostałe dwie to Ciekawe miejsca oraz Pogoda, której dane pobierane są wprost ze strony TOPR, co czyni ją godną zaufania. Ale na tym koniec plusów, ponieważ w aplikacji Polskie Tatry, na liście Ciekawych miejsc widnieje jedynie 7 pozycji. Drugim poważnym minusem jest przeglądanie map. Co prawdą są wysokiej rozdzielczości ale zdecydowanie brakuje przycisków sterujących lub choćby krótkiej instrukcji obsługi: jak powiększyć mapę. Rozwiązanie jest na szczęście proste, wystarczy nacisnąć klawisz Ctrl i przewinąć rolką myszki. Pozostaje mieć nadzieję, że autor szybko zniweluje te niedogodności, bowiem aplikacja ma spory potencjał.

  Cena: darmowa

  Wydawca: M.Stachyra

  Rozmiar: 8,6 MB

  Link: Windows Store


  Skyscanner

  Skyscanner to wyszukiwarka połączeń lotniczych, której schludny i przejrzysty wygląd pozwala skupić się na tym, do czego została stworzona. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja pyta nas, czy może korzystać z usługi lokalizacyjnej, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo cennego czasu i zamiast ręcznie wyszukiwać lotnisko, w kryteriach wyszukiwania podstawiane jest to najbliższe. Pozostając przy wyszukiwarce, mamy też opcję zdefiniowania terminu powrotu, ilości osób, z którymi chcemy się wybrać w podróż, wybór klasy podróży. Wyniki wyszukiwania wyświetlane są w postaci kafelków, które zawierają podstawowe informacje: lotnisko docelowe, ilość przesiadek oraz uśrednioną, orientacyjną cenę. Po wybraniu miejsca docelowego zostanie wyświetlony ekran z podziałem na dni oraz orientacyjną ceną za bilet w danym czasie. Dopiero po zatwierdzeniu konkretnej daty podróży otrzymamy wykaz połączeń, przewoźników, czasu podróży, a przede wszystkim cen za przelot do miejsca docelowego wraz z możliwością wykonania rezerwacji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Skyscanner

  Rozmiar: 4,2 MB

  Link: Windows Store


  Bing Translator

  Mogłoby się wydawać, że język angielski jest językiem uniwersalnym, dzięki któremu będziemy mogli porozumieć się w każdym zakątku świata. Ale co, jeśli nasz rozmówca z różnych powodów będzie mógł rozmawiać z nami tylko w swoim ojczystym języku? Ostatnią opisywaną, w tym zestawieniu aplikacją jest Bing Translator. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest minimalistyczny interfejs. Ogranicza się on do kilku elementów: przycisków wyboru języka tłumaczonego i docelowego, pola do wprowadzenia tekstu, który chcemy przetłumaczyć oraz pola z wynikiem tłumaczenia. Ponadto aplikacja oferuje również opcję sfotografowania np. fragmentu gazety bądź książki, który chcemy przetłumaczyć.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 17,8 MB

  Link: Windows Store  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8