Menu kategorii
 • Nagrywanie wideo w PowerPoint w aktualizacji Office Insider

  Nagrywanie wideo w PowerPoint w aktualizacji Office Insider

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:38
  15.12.2021
  1755 wyświetleń

  Microsoft wypuścił grudniową aktualizację Office Insider w kanale Windows Current Channel (Preview). Wersja 2112 (Build 14729.20108) wprowadza do PowerPointa i Outlooka w Office 365 nowości związane z nagrywaniem wideo i czatem z odbiorcami e-maila. Więcej szczegółów poniżej.

  Lista zmian w Office — Version 2112 (Build 14729.20108)

  Opowiadanie historii z nagrywaniem wideo w PowerPoint

  Wideo to dziś prawdopodobnie najbardziej wpływowe medium do opowiadania historii, a nagrywanie własnych filmów w PowerPoint może służyć jako potężne ku temu narzędzie. Nowa funkcjonalność nagrywania pozwala łatwo tworzyć i udostępniać wideo z prezentacji. Funkcje specjalne obejmują widok telepromptera, który umożliwia patrzenie do kamery i odnoszenie się do notatek w tym samym czasie, a także rozmycie tła, aby wyeliminować elementy, które mogłyby rozproszyć widzów. Możemy też pozostać przy domyślnym widoku prezentera.

  Nagrywanie wideo w PowerPoint

  Aby przejść do nowej funkcji, klikamy przycisk Nagrywanie na górnym pasku albo zakładkę Nagrywanie, a następnie przycisk Od początku lub Od bieżącego slajdu.

  Łatwiejszy czat z odbiorcą e-maila

  Czasem konieczne jest rozpoczęcie konwersacji pobocznej na temat problemu zgłoszonego w wiadomości e-mail lub przeniesienie rozmowy z wiadomości poczty na czat. Czasem trudno jest też szybko znaleźć i wrócić do rozmowy, ponieważ wiele konwersacji związanych z jednym e-mailem może odbywać się w różnych miejscach. Od teraz to już nie problem, ponieważ odpowiednie działania Microsoft Teams zostały umieszczone w widocznym miejscu w programie Outlook.

  Outlook - Teams

  Pozwala to łatwo rozpocząć czat Teams z wiadomości e-mail, udostępnić wiadomość e-mail w Teams lub zaplanować spotkanie Teams z uczestnikami z wiadomości e-mail. Wystarczy kliknąć ikonę Teams w prawym górnym rogu wiadomości i wybrać jedną z akcji: rozpoczęcie czatu (z jednym lub z wieloma uczestnikami), udostępnienie wiadomości albo zaplanowanie spotkania. Po ich kliknięciu otworzy się okno Teams z odpowiednią akcją.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/slow

  Polecamy również w kategorii Office 365