Nagrywanie głosu z napisami na żywo w Office na Androida

Nagrywanie głosu z napisami na żywo w Office na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:33
13.05.2021
1901 wyświetlenie

Aplikacja Office na Androida otrzymała dziś nową funkcję: możliwość nagrywania klipów głosowych z transkrypcją na żywo. Wygląda na to, że aktualizacja jest dostępna tylko dla użytkowników zarejestrowanych w programie beta w sklepie Google Play i jest dostarczana z wersją 16.0.14026.20172 aplikacji. Sprawdźmy, jak to działa.

Rejestrowanie głosu to dość prosta funkcja. Dostęp do niej uzyskamy, stukając dużą ikonę "+" u dołu ekranu aplikacji, a następnie przycisk mikrofonu, by rozpocząć nagrywanie. Nagrania są domyślnie transkrybowane na żywo, a następnie można je zapisać w formacie audio wraz z napisami. Office potrafi również rozpoznawać różnych mówców i oddzielać wypowiedzi dla każdego mówcy w transkrypcji. W przypadku błędnego rozpoznania mowy (zamiany na tekst) możliwa jest także edycja tekstu po nagraniu.

Office

Funkcjonalność najwyraźniej opiera się na tej samej technologii, którą Microsoft już wcześniej umieścił w innych aplikacjach, jak choćby w Word, który zeszłego lata zyskał możliwość transkrypcji nagrań. Teraz weszła ona w poczet inteligentnych funkcji ujednoliconej aplikacji mobilnej Office, dzięki czemu jest ona coraz bardziej wszechstronnym narzędziem. Aplikacja w tej nowej odsłonie debiutowała pod koniec 2019 roku i oprócz połączenia programów Word, Excel i PowerPoint zintegrowała narzędzia produktywne, takie jak Microsoft Lens (dawniej Office Lens), Microsoft Forms i bezprzewodowe, lokalne udostępnianie plików. Pozwala również korzystać z karteczek Sticky Notes i otwierać pliki PDF.

Mobilną aplikację Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej można pobrać za darmo na Androida, a także na iOS. Można z niej korzystać bez logowania się, niemniej jednak zalogowanie się na koncie Microsoft daje możliwość przechowywania plików w chmurze. Z kolei subskrypcja Office 365/Microsoft 365 zapewnia dostęp do funkcjonalności premium.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/office-app-on-android-now-supports-voice-recordings-with-trancription/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie