Nagrywanie, edytowanie i udostępnianie wideo w Office Mobile

Nagrywanie, edytowanie i udostępnianie wideo w Office Mobile

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:48
14.12.2021
1804 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział funkcjonalność tworzenia i edycji krótkich filmów w Office Mobile. Opiera się ona na integracji z usługą Stream, którą dodano w poprzednim kwartale. Funkcja została dobrze przyjęta, co skłoniło firmę do podjęcia następnego kroku – tworzenia krótkich treści wideo bezpośrednio z aplikacji mobilnej Office.

Dzięki integracji mobilnego Office'a ze Streamem użytkownicy mogą łatwo uzyskiwać dostęp do wideo w ich sieciach firmowych i odtwarzać je niezależnie od tego, czy to nagrania ze spotkań zespołów, prezentacje czy tutoriale zapisane w OneDrive dla Firm. Wkrótce będą mogli również tworzyć filmy bez wychodzenia z aplikacji.

Office Mobile

Dzięki funkcji tworzenia wideo użytkownicy biznesowi (połączeni z kontami OneDrive for Business) zaczną widzieć nowe łącze "Wideo" w aplikacji. Użytkownicy mogą je stuknąć i zacząć nagrywać krótkie filmy do 90s, a także wzbogacać je tekstem, adnotacjami, rysunkami odręcznymi etc., przycinać je i udostępniać osobom ze swojej sieci.
— Microsoft

Jak zostało wspomniane, funkcja jest przeznaczona tylko dla klientów biznesowych. Osoby połączone z OneDrive dla Firm automatycznie zobaczą nową funkcję w swojej aplikacji.

Office Mobile

Nowa funkcjonalność "Wideo" zacznie być udostępniana w Office Mobile pod koniec grudnia, a proces wdrażania powinien zakończyć się w połowie lutego. Nie są wymagane żadne konkretne przygotowania ze strony adminów. Mogą jednak oni powiadomić swoich użytkowników o dostępności nowej funkcji i zaktualizować swoje szkolenia oraz dokumentacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://m365admin.handsontek.net/create-videos-on-office-mobile/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie