Menu kategorii
 • Nadciąga duża aktualizacja Microsoft Store z pełnym wsparciem dla aplikacji Win32

  Nadciąga duża aktualizacja Microsoft Store z pełnym wsparciem dla aplikacji Win32

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:08
  20.04.2021
  2152 wyświetlenia

  Jak donosi redakcja Windows Central, Microsoft pracuje nad całkowicie nową aplikacją Sklepu, która wprowadzi nowoczesny i płynny interfejs użytkownika, a także zmiany zasad dotyczących tego, jakie aplikacje mogą być publikowane. Przez ostatnich kilka lat Microsoft Store co prawda był rozwijany, ale nigdy w pełni nie usatysfakcjonował deweloperów i użytkowników końcowych. Wraz z nadchodzącą aktualizacją ma się to zmienić.

  Nie powinno być zaskoczeniem, że nowa apka Sklepu podąża za resztą Windows w sprawie odświeżenia designu. Chodzi tu mianowicie o styl Sun Valley, który najpewniej zostanie właściwie wdrożony pod koniec tego roku. Wiele preinstalowanych aplikacji, w tym nowy Microsoft Store, otrzyma nowe designy WinUI, układy, ikonografię i płynne animacje. Sklep pozostanie aplikacją UWP i będzie aktualizowany co miesiąc, otrzymując nowe funkcje i ulepszając się z czasem. Powinien też zapewniać bardziej stabilne doświadczenia pobierania i instalacji dużych aplikacji i gier.

  Co ważne, ma się zmienić nie tylko witryna sklepowa, ale również doświadczenie dewelopera i wydawcy. Zgodnie z tym, co twierdzą źródła, nowy Microsoft Store pozwoli deweloperom:

  • publikować niepakietowane aplikacje Win32,
  • hostować aplikacje i aktualizacje w ich własnych systemach content delivery network (CDN),
  • używać zewnętrznych platform komercyjny w aplikacjach.

  Zmiany te pozwolą umieszczać w Sklepie klasyczne aplikacje desktopowe (Win32) bez potrzeby zmieniania w nich czegokolwiek. Do tej pory konieczne jest opakowywanie ich jako MSIX oraz używanie natywnych platform aktualizacji i monetyzacji w Microsoft Store. Najwyraźniej to nie będzie już konieczne.

  Microsoft ma pozwolić na umieszczanie w Sklepie surowych .EXE lub .MSI, a także aktualizowanie i płatności w aplikacjach za pomocą zewnętrznych systemów. Dzięki temu aplikacje z wbudowaną automatyczną aktualizacją, jak np. Firefox czy Zoom, znajdą się pod bezpośrednią kontrolą wydawców. Gigant prawdopodobnie opublikuje w Sklepie również swoje aplikacje, w tym Microsoft Teams, Office, Edge i Visual Studio.

  Wszystko to sprawi, że Microsoft Store będzie otwartą platformą, która nie narzuca już tak surowych restrykcji, jak te, które w ostatnich latach popchnęły go niemal w zapomnienie. Sklep ma odżyć wraz z aktualizacją Sun Valley, która według nieoficjalnych źródeł ukaże się jesienią.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-big-changes-coming-app-store

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft