Na konsolę Xbox powrócą tytuły ekskluzywne

Na konsolę Xbox powrócą tytuły ekskluzywne

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:25
08.01.2018
2979 wyświetleń

Już od wielu, wielu lat pomiędzy graczami trwają zażarte dyskusje na temat tego, które urządzenie jest najlepsze do grania. Jedni opowiadają się za komputerami, podczas gdy inni wybierają Xbox bądź PlayStation. O ile za klasycznymi blaszakami przemawiać wydaje się niemal wszystko poza samą ceną, o tyle konsole o dziwo nie ustępują im kroku. Dzieje się tak przede wszystkim z dwóch powodów – lepsza optymalizacja pozwoliła na zmniejszenie ceny całego urządzenia (wykorzystywane są bowiem starsze komponenty), dodatkowo pojawiły się tak zwane tytuły ekskluzywne. Pod sformułowaniem tym kryją się gry, które dostępne są tylko i wyłącznie na jednej platformie. To właśnie one stanowią zresztą główną kartę przetargową Sony w walce z konsolą Microsoftu, której najnowsza generacja jest po prostu (niemal) pozbawiona – w końcu w prawie każdą grę, która ukazała się na Xbox One zagrać możemy również na PC. Na szczęście wygląda na to, że sytuacja ta ulegnie w najbliższym czasie zmianie, bowiem gigant z Redmond zaczął prowadzić już odpowiednie rozmowy.

Sea of Thieves, jedna z gier na których promocję Microsoft wydał ostatnio najwięcej pieniędzy

O całej sytuacji zrobiło się głośno po wypowiedzi jednego z deweloperów, pochodzącego ze studia Flashbulb Games. Wynika z niej, że Microsoft aktualnie prowadzi negocjację ze studiami tworzącymi gry, celem nawiązania współpracy przy tworzeniu tytułów ekskluzywnych na konsolę Xbox, zarówno tych o mniejszym, jak i większym budżecie. Jest to dla giganta z Redmond ważne zwłaszcza z powodu opóźnień w produkcji zapowiedzianych już wcześniej gier, takich jak chociażby Crackdown 3 czy Fable Legends. Warto przy okazji wspomnieć, że negocjacje te dotyczyły nie tylko produkcji w pełni ekskluzywnych, lecz również tych, w przypadku których ograniczenie do jednej konsoli ma być tylko czasowe.

Jeżeli wspomniane negocjacje przebiegną pomyślnie, konsola Xbox w końcu przyciągnie do siebie również graczy komputerowych, dysponujących już potężnymi maszynami – w końcu tytuły ekskluzywne to jedyne co zainteresować może ich w konsolach. Ponadto, powinno to zakończyć hegemonię PlayStation, które właśnie za pomocą unikalnych gier nadrabia obecnie braki technologiczne. Nie wiadomo oczywiście jak wiele tytułów ekskluzywnych planuje na ten rok Microsoft, jednak ich zapowiedzi poznamy najpóźniej podczas tegorocznych targów E3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/indie-dev-says-microsoft-actively-looking-games-get-xbox-exclusives/

Polecamy również w kategorii Xbox One X