Można już otwierać wiele aplikacji Androida jednocześnie w Windows 10

Można już otwierać wiele aplikacji Androida jednocześnie w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:55
06.11.2020
2293 wyświetlenia

W sierpniu tego roku rozpoczęły się testy nowej, ekscytującej funkcjonalności w ramach aplikacji Twój telefon. Pozwala ona otwierać aplikacje Androida na komputerze z Windows 10. Nie ma potrzeby instalowania, logowania się ani konfigurowania tych aplikacji. Funkcjonalność trafiła do wszystkich w Windows 10 we wrześniu, jednak nadal z możliwością otwierania w oknie tylko jednej apki. Teraz funkcjonalność ta oferuje prawdziwą wielozadaniowość.

Implementacja ta pozwala między innymi:

  • Uzyskać podgląd listy zainstalowanych aplikacji na Androida bezpośrednio w Twoim telefonie.
  • Dodawać często używane aplikacje do sekcji ulubionych oraz wyszukiwać aplikacje.
  • Uruchamiać aplikacje z Androida bezpośrednio na PC.
  • Otwierać aplikacje i ekran telefonu w oddzielnych oknach.
  • Przypinać aplikacje mobilne do paska zadań i menu Start.
  • Wyświetlać powiadomienia z licznikami (nieprzeczytane powiadomienia) na liście wszystkich aplikacji i w ulubionych.

Do tej pory zarówno użytkownicy kompilacji Windows Insider, jak też publicznej wersji Windows 10 mogli otwierać co najwyżej jedną aplikację w danym czasie. Nie było możliwości otwierania ich większej liczby jednocześnie, niemniej jednak Microsoft zapowiadał, że za jakiś czas to umożliwi. Tak też się stało, choć testy znów objęły wyłącznie niejawnych testerów systemu Windows 10, czyli Windows Insiderów.

Funkcjonalność jest dostępna dla urządzeń z Androidem w wersji przynajmniej 9.0 oraz integracją z Łączem do Windows. Wsparcie dla wielu aplikacji dostępne jest w modelach Note20 5G, Note20 Ultra 5G, Z Fold2 5G, Z Flip i Z Flip 5G.

Liczymy, że podobnie jak inne funkcje Twojego telefonu, tak również otwieranie aplikacji Androida na PC wyjdzie poza ekosystem Samsung i stanie się dostępne dla posiadaczy smartfonów innych marek. Mimo że obecnie z tego rozszerzenia mogą korzystać tylko Insiderzy, nie spodziewamy się, by na ogólną dostępność trzeba było czekać aż do aktualizacji Windows 10 21H1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-your-phone-android-apps-on-windows/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach