Można już dodawać widżety do Xbox Game Bar

Można już dodawać widżety do Xbox Game Bar

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:20
04.06.2020
1246 wyświetleń

Przed dwoma miesiącami Microsoft zapowiedział, że Xbox Game Bar będzie miał swój własny sklep z widżetami, z którego będzie można pobierać widgety zewnętrznych deweloperów, np. XSplit GameCaster czy Razer Cortex/Gold. Sklep już działa. Jak go otworzyć i co w nim znajdziemy?

Aktualizacja paska gry z tego tygodnia wprowadziła nowość, którą znajdziemy po kliknięciu przycisku Menu Widget na głównym pasku. W wysuwanym menu należy kliknąć Widget Store (Beta), aby w nowym okienku otworzył się sklep. Na chwilę obecną jego oferta jest dość wąska (delikatnie mówiąc) i obejmuje jedynie trzy widżety: Razer Cortex, Razer Gold & Silver (Windows) oraz XSplit Game Bar HUD. Po kliknięciu miniatury produktu przejdziemy na jego stronę z opisem, zrzutami ekranu i dodatkowymi informacjami. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Zainstaluj.

Widżet powinien się zainstalować i zostać przypięty do menu z widżetami. W testowanej przez nas wersji następuje jednak błąd instalacji. Prawdopodobnie zostanie to wkrótce naprawione. Sam pasek gry najprościej jest przywołać skrótem Win + G. Można też oczywiście wyszukać Xbox Game Bar w menu Start.

Widżety, podobnie jak wszystko inne w Game Bar, mogą być używane bez opuszczania gry. I tak dzięki integracji z XSplit GameCaster możemy korzystać z kluczowych narzędzi Gamecaster do transmitowania oraz optymalizować doświadczenie gry z Razer Cortex lub Razer Gold. Oprócz sklepu wewnątrz Game Bara widżety można pobierać również z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/xbox-game-bar-on-windows-10-now-supports-third-party-widgets

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox