Mozilla Private Network, czyli VPN w przeglądrce Firefox

Mozilla Private Network, czyli VPN w przeglądrce Firefox

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:07
11.09.2019
811 wyświetlenie

Program Test Pilot Mozilli był swoistym placem zabaw dla osób, które miały ochotę sprawdzić eksperymentalne funkcje przeglądarki i pomóc w jej rozwoju. Program ten został jednak zamknięty w styczniu. Najwidoczniej nie na długo, bo wczoraj ogłoszono, że program zostaje ponownie otwarty, a pierwszą eksperymentalną funkcją będzie Firefox Private Network. Jest to po prostu sieć VPN dla użytkowników przeglądarki Firefox.

Mozilla Private Network

Oferuje ona:

  • Ochrona w publicznych punktach dostępowych WiFi.
  • Adresy IP są ukryte, więc trudniej nas wyśledzić.
  • Włączanie jednym przełącznikiem.

Niestety funkcja ta jest dostępna jedynie w USA, przynajmniej na razie. Alternatywa? Choćby Opera, która również posiada wbudowany VPN i to od dłuższego czasu. Działa on podobnie, jego obsługa jest równie prosta i sprowadza się do przełączenia jednego przełącznika.

Prywatność to obecnie bardzo ważny dla wielu użytkowników temar i nie chodzi tutaj tylko o ukrywanie się przed czujnym okiem rządów i korporacji. Ukrywanie naszej prawdziwej tożsamości i lokalizacji w Sieci może nas uchronić również przez atakami i śledzeniem przez cybernetycznych przestępców. Najlepszym rozwiązaniem są na pewno płatne serwery VPN, ale taki podstawowy sposób ochrony, jaki oferuje wspomniana Opera, jest na pewno lepszy niż jej całkowity brak.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/mozilla-launches-a-vpn-for-firefox-users/

Polecamy również w kategorii Firefox