Monitory "Designed for Xbox" w pełni wykorzystają potencjał Xbox Series X/S

Monitory "Designed for Xbox" w pełni wykorzystają potencjał Xbox Series X/S

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:53
22.06.2021
1672 wyświetlenia

Microsoft zaprezentował linię monitorów gamingowych z sygnaturą Designed for Xbox, które powstały we współpracy z Philipsem, ASUSem i Acerem. Jest to sprzęt dedykowany najnowszym konsolom Xbox Series X|S, pozwalający w pełni wykorzystać możliwości konsoli, a także standardu HDMI 2.1. Monitory trafią do sprzedaży tego lata i będą wyposażone w różne funkcje, które sprawią, że gry będą wyglądały jeszcze lepiej — wliczając w to częstotliwość odświeżania 120 Hz, tryb HDR, Variable Refresh Rate (VRR) czy rozdzielczość 4K.

Jak informuje producent konsoli, wkrótce na wybranych monitorach dostępnych na rynku pojawi się odznaka Gaming Features for Xbox, która da nam pewność, że urządzenie wspiera pełną prędkość, wydajność i technologię Xbox Series X/S. Od Variable Refresh Rate (VRR), po HDR, te monitory okiełznają moc nowatorskiej technologii HDMI 2.1, aby dostarczyć immersyjne, wysokiej jakości doświadczenie, inne niż cokolwiek, co widzieliście wcześniej — dodaje Ethan Rothamel z działu Designed for Xbox. Nowoczesna technologia nie jest jednak tania, a ceny będą odczuwalne nawet dla klientów z USA, gdzie siła nabywcza pieniądza jest wyższa niż w Polsce. Tymczasem rzućmy okiem na pierwszych przedstawicieli nowej rodziny monitorów.

Philips Momentum 559M1RYV 55”

Philips zaprojektował ten sporych rozmiarów monitor specjalnie dla entuzjastów gier konsolowych. Najważniejsze jego cechy to 55 cali przekątnej, wbudowany soundbar, wysokiej klasy dźwięk Bowers & Wilkins, podświetlenie Ambiglow, rozdzielczość 4K przy 120 Hz z technologią AMD FreeSync Premium Pro i dedykowany tryb obrazu Xbox. Ponadto gracze mogą cieszyć się wysokim kontrastem dzięki wyświetlaczowi DisplayHDR 1000 z certyfikatem VESA, oferującym lokalne przyciemnianie i szczytową luminancję ponad trzykrotnie wyższą niż w przypadku wyświetlaczy średniej klasy dostępnych na rynku.

Monitor - Designed for Xbox

Philips Momentum 559M1RYV 55″ będzie dostępny na całym świecie w cenie 1599,99 USD (ok. 6055 PLN) od tego lata. Microsoft zapowiada, że będzie dalej rozszerzał ekosystem monitorów "Designed for Xbox" wspólnie z zespołem Philipsa.

ASUS Strix Xbox Edition Gaming Monitor XG43UQ 43”

Ekipa Republic of Gamers ciężko pracowała nad nowym monitorem dla fanów Xboksa. ASUS ROG Strix w edycji Xbox ma 43 cale, obraz w rozdzielczości 4K UHD i czas reakcji (MPRT) na poziomie 1 ms, co zapewnia superszybką rozgrywkę na dużym ekranie. Dostępny będzie też tryb Xbox z najlepszymi ustawieniami kolorów, kontrastu i odcieni w połączeniu z Xbox Series X/S. Monitor jest również wyposażony w technologię AMD FreeSync Premium Pro, która zapewnia płynną rozgrywkę w 4K przy 120 Hz poprzez HDMI 2.1. Pokrywa ponadto 90% palety DCI-P3 i posiada certyfikat DisplayHDR 1000, co gwarantuje wysoką jakość obrazu i realistyczne odwzorowanie kolorów.

Monitor - Designed for Xbox

ASUS Strix Xbox Edition Gaming Monitor XG43UQ 43” będzie dostępny od października tego roku. Cena może się różnić w poszczególnych regionach. Dla Stanów Zjednoczonych wynosi 1399,00 USD (ok. 5249 PLN).

Acer Xbox Edition Gaming Monitor XV282K KV 28”

28-calowy monitor gamingowy Acer Xbox Edition obsługuje rozdzielczość 4K przy częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz oczywiście standard HDMI 2.1. Cechuje go czas reakcji rzędu 1 ms, wysoka dokładność kolorów i doskonały kontrast dzięki ESA DisplayHDR 400. Podobnie jak reszta monitorów w programie wspiera AMD FreeSync Premium Pro. Wyposażony w Acer VisionCare 3.0, jest on jednym z pierwszych monitorów z certyfikatem TUV/Eyesafe, zmniejszającym przemęczenie wzroku, co ma duże znaczenie w świecie gamingu. Ciekawostką jest też wbudowany przełącznik KVM, który ułatwia przełączanie się między wieloma pecetami bez potrzeby zmiany monitora, klawiatury i myszy.

Monitor - Designed for Xbox

Acer Xbox Edition Gaming Monitor XV282K KV 28” będzie dostępny tej jesieni w cenie 949,99 USD (ok. 3595,12 PLN).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/22/introducing-new-designed-for-xbox-monitors/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X