Mobilny Outlook otrzymał nowe ikony zgodne z Fluent Design

Mobilny Outlook otrzymał nowe ikony zgodne z Fluent Design

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:04
24.01.2020
1066 wyświetleń

W grudniu Microsoft ogłosił, że wprowadza Fluent Design do swoich mobilnych aplikacji Office, a przeprojektowane aplikacje nie tylko skupiają się na poprawie estetyki, ale także na zwiększeniu wydajności. Mobilny Outlook na Androida i iOS otrzymał właśnie aktualizację w ramach której wprowadzono nowe ikony, które są spójne z filozofią Fluent Desing.

Microsoft powoli ale konsekwentnie wdraża to wzornictwo do wszystkich swoich usług. Można odnieść wrażenie, że gigant zbyt rozciągnął ten proces w czasie. Nowe ikony w Outlooku to zmiana zasadniczo bardzo drobna i raczej trudno zauważalna. Takie rozdrobnienie na detale i wprowadzanie ich w osobnej kolejności może mieć jakiś sens. Tym sposobem Microsoft ułatwia sobie wdrożenie zmian i obniża ryzyko występowania problemów.

Outlook Nowe ikony

Bądźmy zresztą szczerzy - wygląd ikonek jest to ostatnia z rzeczy na które zwracamy uwagę podczas intensywnego korzystania z aplikacji. Zwłaszcza w przypadku Outlooka, będącego najczęściej narzędziem pracy i w którym o wiele istotniejsza jest funkcjonalność oraz niezawodność. Aplikacja tego typu ma przede wszystkim działać, a nie wyglądać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/outlook-for-ios-and-android-get-new-icons-inspired-by-fluent-design

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie