Minecraft Earth na scenie Ignite 2019. Jak działa zakotwiczenie przestrzenne?

Minecraft Earth na scenie Ignite 2019. Jak działa zakotwiczenie przestrzenne?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:30
04.11.2019
775 wyświetleń

Za nami już wszystkie punkty "intensywności technologicznej" Microsoftu: Azure, zaufanie, narzędzia deweloperskie, Power Platform, Dynamics 365 i wreszcie Microsoft 365. Na koniec gigant przygotował demo przedsięwzięcia, które bez wątpienia nazwać można technologicznie intensywnym. Chodzi tu oczywiście o Minecraft Earth. Od niedawna gra jest dostępna we wczesnej wersji w wybranych regionach, a jutro stanie się dostępna także w UK. Dziś na scenie możemy zobaczyć jej niektóre możliwości.

Minecraft Earth wykorzystuje wiele nowatorskich technologii chmurowych, w tym Azure Spatial Anchors, aby zamienić świat rzeczywisty w pole gry. Zakotwiczenie przestrzenne oznacza, że osoby znajdujące się w tym samym miejscu obserwują na ekranach tę samą zawartość ze świata gry, zakotwiczoną w danym miejscu.

Minecraft Earth

Na tej demonstracji gracze — w tym Satya Nadella — zaprezentowali parę interakcji ze światem gry. Oko kamery podkreśliło tu aspekt przestrzenny, jakim jest sięganie w głąb. Elementy świata Minecrafta rozpościerają się bowiem nie tylko na powierzchni, ale też pod nią, stąd możemy wykopać w podłodze dziurę do podziemi. Demonstracja ta przypomina trochę tę, która towarzyszyła goglom HoloLens kilka lat temu. Różnica jest jednak taka, że dziś gra w takiej postaci, czyli w rzeczywistości rozszerzonej, jest już dostępna i jak najbardziej grywalna.

Minecraft Earth

Tą prezentacją Microsoft kończy Vision Keynote na Ignite 2019. To jednak nie koniec samej konferencji. W rzeczywistości potrwa ona aż do piątku i w międzyczasie pojawi się niejedna ciekawa zapowiedź. Najlepsze zapowiedzi będziemy dla Was relacjonować na CentrumXP, dlatego bądźcie z nami!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jnUiJi4hts4

Polecamy również w kategorii Gry