Menu kategorii
 • Microsoft znowu udostępnił niewłaściwą aktualizację użytkownikom Windows 10

  Microsoft znowu udostępnił niewłaściwą aktualizację użytkownikom Windows 10

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:59
  13.12.2019
  4779 wyświetleń

  To nie pierwsza tego typu wpadka Microsoftu, choć na szczęście tym razem obyło się bez ofiar. Gigant przez przypadek w ramach Patch Tuesday udostępnił wszystkim użytkownikom Windows 10 aktualizację, której nie powinni oni otrzymać. Chodzi konkretnie o aktualizację KB4532441, która przeznaczona jest dla ograniczonej liczby urządzeń biorących udział w programie Windows Autopilot. W ramach tej usługi organizacje mogą skonfigurować swoje urządzenia w taki sposób, by były stale aktualizowane do najnowszej wersji całkowicie automatycznie.

  Ta aktualizacja była dostępna za pośrednictwem Windows Update. Jednak usunęliśmy ją, ponieważ był to błąd. Kiedy organizacja rejestruje lub konfiguruje urządzenie do wdrożenia w ramach Windows Autopilot, konfiguracja urządzenia automatycznie aktualizuje Windows Autopilot do najnowszej wersji. [...] Jeśli zaoferowano Ci tę aktualizację i nie korzystasz z Autopilota, to jej zainstalowanie nie będzie miało żadnego wpływu na Twój system.

  Microsoft bardzo szybko odkrył swoją pomyłkę i niezwłocznie wycofał aktualizację z Windows Update. W krótkim oświadczeniu wydanym z tej okazji uspokoił, że błąd ten nie będzie mieć żadnych nieprzyjemnych konsekwencji dla użytkowników, którzy pobrali tę aktualizację. Jeśli wasz system pobrał i zainstalował wspomniany update, a jednocześnie nie jest zarejestrowany w Windows Autopilot, to absolutnie nic się nie stanie.

  Najwidoczniej ktoś przez przypadek wcisnął nie ten przycisk, co trzeba. Możemy się tylko cieszyć, że tym razem obyło się bez większych konsekwencji. Microsoft musi jednak bardzo uważać, bo kiedyś taka nieuwaga może się bardzo dotkliwie zemścić, a ofiarami tego będą przede wszystkim użytkownicy. Dokładnie tak, jak to miało miejsce przy okazji felernej October 2018 Update, gdy pliki użytkowników zaczęły znikać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-shipped-wrong-windows-10-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10