Microsoft zmniejsza swoją prowizję z 20% na 3% w AppSource i Azure Marketplace

Microsoft zmniejsza swoją prowizję z 20% na 3% w AppSource i Azure Marketplace

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:34
14.07.2021
1891 wyświetlenie

Microsoft staje się coraz fajniejszy jako właściciel platform do sprzedaży aplikacji i usług. Gdy wszyscy dokoła podnoszą ceny, marże, opłaty i prowizje, Microsoft postępuje dokładnie odwrotnie. Niedawno w zapowiedzi nowego Microsoft Store gigant poinformował o możliwości użycia dowolnego innego systemu płatności w aplikacjach, od których nie pobiera on żadnych prowizji (w przypadku sprzedaży w Sklepie pobiera 15% od aplikacji i 12% od gier). Jeszcze bardziej atrakcyjne warunki zyskali teraz deweloperzy publikujący w AppSource i Azure Marketplace.

Microsoft Cloud daje możliwości większe niż kiedykolwiek wcześniej. Z ponad 95% firm z listy Fortune 500 używających Azure, ponad 145 mln aktywnych użytkowników Teams dziennie i ponad 250 tys. organizacji używających Microsoft Dynamics 365 oraz Microsoft Power Platform, aby przekształcać swoje biznesy — partnerzy dostrzegają nieograniczony potencjał. A partnerzy mają znaczenie krytyczne, każdego dnia pomagając firmom odpowiadać na wyzwania i adaptować się do współczesnego świata.

Inwestujemy w nasz ekosystem partnerów, aby pomagać partnerom robić z nami biznes. Począwszy od 1 lipca, obniżyliśmy naszą prowizję od transakcji w Marketplace z 20 procent do 3 procent. Ta zmniejszona opłata transakcyjna demonstruje nasze zaangażowanie w sukces partnerów tworzących wartość na naszej platformie oraz pomaga partnerom zachować większą marżę, aby inwestować we własny rozwój. Ogłoszenie tego Microsoft Inspire między innymi wzmacnia nasze zaangażowanie w pomaganie partnerom w szybszym wchodzeniu na rynek, tworzeniu aplikacji spełniających wszystkie potrzeby klientów i skalowaniu za pośrednictwem naszych kanałów.

— Charlotte Yarkoni, Chief Operating Officer w Cloud + AI, Microsoft

Jeśli chodzi o benefity dla partnerów Microsoft korzystających z Azure, dziś, pierwszego dnia konferencji Inspire 2021, padło jeszcze kilka istotnych komunikatów, w tym dotyczących budowania aplikacji Microsoft 365 mających ogromny zasięg w Teams i Microsoft Viva czy uproszczenia programu Business Applications ISV Connect. Microsoft zapowiedział również rozszerzenie instrumentów płatności, które będą dostępne w AppSource jeszcze w tym roku dla klientów i ISV-ów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/pl-pl/blog/drive-growth-with-the-most-partnerfocused-business-platform/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure