Microsoft zapowiada wejście 20H1 do Fast Ring

Microsoft zapowiada wejście 20H1 do Fast Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:22
05.04.2019
1230 wyświetleń

Pierwsza kompilacja 20H1 trafiła do Skip Ahead w połowie lutego. Wtedy też Microsoft wyjaśniał, o co chodzi z całą tą numeracją i dlaczego tymczasowo ominięte w testach zostało wydanie 19H2. Trochę później pojawiły się też bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Tak czy inaczej plany na najbliższą przyszłość wyglądają tak, że 19H1 trafi do Release Preview, a 20H1 do Fast Ring. Więcej na ten temat Microsoft napisał dziś na blogu.

Post ten zaczyna się od tytułu Sprawdź swoje ustawienia programu Windows Insider. Dlaczego powinniśmy je sprawdzić i co to właściwie znaczy?

Jako że Windows 10 May 2019 Update będzie wkrótce udostępniony w Release Preview, planujemy przenieść Insiderów w Fast Ring do 20H1. Będziemy też przenosić małe grupy Insiderów, którzy wybrali Skip Ahead, z powrotem do Fast Ring. Spodziewamy się dokonać tej zmiany w nadchodzących tygodniach. Teraz jest czas, byście sprawdzili swoje pożądane ustawienia Windows Insider Program, udając się do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows, by upewnić się, że jesteście w pierścieniu, w którym chcecie być, nim ta zmiana nadejdzie. Jeśli jesteście Insiderami, którzy życzą sobie pozostać w May 2019 Update, to będziecie chcieli przejść do pierścienia Slow teraz albo do pierścienia Release Preview, gdy otrzyma on już May 2019 Update.
– Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team, Microsoft

Microsoft przypomina też, że kompilacje 20H1 pochodzą z gałęzi RS_PRERELEASE i, jak przystało na buildy we wczesnym cyklu rozwoju, mogą zawierać błędy, które mogą okazać się dla niektórych dotkliwe. Jeśli znajdujemy się w pierścieniu Fast i nasz system zaktualizuje się do 20H1, nie będziemy mogli przejść z powrotem do pierścieni Slow albo Release Preview bez wykonania czystej instalacji i zaczęcia od początku.

Co natomiast z 19H2? LeBlanc tłumaczy, że pierwsze kompilacje z tej gałęzi zostaną udostępnione Insiderom później tej wiosny i niedługo dowiemy się o nich więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.windows.com/en-us/articles/check-your-windows-insider-program-settings/

Polecamy również w kategorii Windows Insider