Microsoft zaktualizował narzędzie do konwersji aplikacji PWA

Microsoft zaktualizował narzędzie do konwersji aplikacji PWA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:30
19.04.2019
1175 wyświetleń

PWABuilder, narzędzie Microsoftu do przekształcania dowolnych aplikacji webowych do formatu "progresywnego", doczekał się wydania w wersji 2.0. Aktualizacja ta wnosi całkiem nowy, bardziej przyjazny dla użytkownika design oraz nowe fragmenty kodu w przeprojektowanym Feature Store, pozwalające używać nowych API webowych, takich jak Web Share API czy asynchroniczny Clipboard API.

Jeśli chodzi o nowy design, centralnym punktem dla PWABuilder 2.0 jest strona "My Hub". To na niej wklejamy URL strony, by przetestować wynik w postaci aplikacji PWA. Strona daje nam wgląd w takie aspekty, jak manifest, mechanizm Service Worker i bezpieczeństwo. Tutaj znajdują się również linki do snippetów, dzięki którym możemy dodać do naszej aplikacji dodatkowe funkcjonalności.

PWABuilder

Drugą sekcją jest "Feature Store", który oferuje dostęp do wszystkich snippetów. Są to wycinki kodu, które można łatwo przekopiować do swojej aplikacji, by wzbogacić ją o takie funkcjonalności, jak geolokacja, kopiowanie do schowka, uwierzytelnianie, kontakty, kalendarz i aktywność Microsoft Graph, dodawanie aktywności do Windows Timeline i udostępnianie.

PWABuilder

Microsoft poinformował też o trwających pracach nad PWABuilder 2.1, który zaktualizuje design edytora manifestu i Service Workera, a także doda nowy, łatwy sposób pakowania PWA jako Trusted Web Activity, co pozwoli umieścić aplikację w Google Play Store.

PWABuildera można używać w wersji ogólnodostępnej i rozwojowej. Jest on również całkowicie otwartoźródłowym projektem rozwijanym w GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://medium.com/pwabuilder/pwabuilder-2-0-and-beyond-579ad2944fac

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie