Microsoft wypuścił świąteczną reklamę. Co zobaczymy w tym roku?

Microsoft wypuścił świąteczną reklamę. Co zobaczymy w tym roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
03.12.2020
2122 wyświetlenia

Reklamy pojawiające się wszędzie często wywołują w nas irytację i zażenowanie, dlatego sztuką jest zrobić taką reklamę, aby nie była nachalna, a jednocześnie nam się podobała. Czy udało się to Microsoftowi? Sądzimy, że tak. Tak się złożyło, że gigant ma rękę do robienia reklam (albo wybiera dobre agencje) i potrafi zachwycić konwencją i warstwą wizualną, nie będąc przy tym nachalnym. Zobaczmy teraz, jak prezentuje się jego reklama świąteczna tego roku.

Półtoraminutowy klip nawiązuje zarówno do wyjątkowej sytuacji, w jakiej znalazł się świat w 2020 roku, jak też do kilku ważnych premier Microsoftu, które miały miejsce w tym roku, i innych technologii, które ostatnio zyskały na znaczeniu. Oto co sam Microsoft ma na ten temat do powiedzenia:

Święta są w tym roku zupełnie inne, ale to nie znaczy, że nie możemy doświadczać radości i połączenia. Nasza reklama opowiada historię Rufusa, psa, który nie może być fizycznie ze swoim najlepszym kumplem, ale poprzez swoje sny doświadcza radości bycia razem i przyjaźni. Razem mogą wyruszyć w epicką przygodę w światach Minecraft, Halo, Microsoft Teams i Microsoft Flight Simulator, tak jak jego ludzie.

Rzeczywiście, fizyczne bycie razem może okazać się w tym roku dla wielu osób niemożliwe, ale w końcu od czego są nowoczesne technologie? Wielu z nas łączy się ze znajomymi w grach sieciowych, a jeszcze więcej lubi to robić na czacie lub poprzez komunikator wideo. Te ostatnie funkcjonalności dla użytkowników domowych trafiły niedawno do Teams. Naszym zdaniem — w idealnym momencie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=nIACub_0bxI

Polecamy również w kategorii Microsoft