Microsoft wyłaczy w tym roku Azure Blockchain Service

Microsoft wyłaczy w tym roku Azure Blockchain Service

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
12.05.2021
2108 wyświetleń

Organizacje z całego świata sięgają po technologię blockchain (łańcucha bloków), aby rozwiązywać różne problemy. Wiele z nich zaczęło budować własne blockchainowe scenariusze produkcyjne w Microsoft Azure, który udostępnia do tego odpowiednią infrastrukturę. Czasem jednak gigant zamiast rozszerzać ofertę, zawęża ją. W tym roku w odstawkę pójdzie usługa Azure Blockchain Service. Dlaczego tak się stanie i co to oznacza dla użytkowników?

Microsoft poinformował, że wyłączy Azure Blockchain Service z dniem 10 września 2021 roku. Istniejące wdrożenia będą do tego czasu wspierane, jednak od 10 maja nie mogą być już dodawane ani nowe wdrożenia, ani członkowie.

Początki Blockchain as a Service (BaaS) w Azure sięgają 2015 roku i zaczęły się od wsparcia dla Etherum Platform z ConsenSys. W następnym roku Microsoft uruchomił wersję zapoznawczą środowiska laboratoryjnego w Azure DevTest Labs, aby usługi powiązane z blockchainem i partnerzy mogli odłączyć technologię blockchain od maszyn wirtualnych. Krótkoterminowym celem Azure BaaS było udostępnienie certyfikowanego marketplace'u.

Blockchain jest technologią najbardziej znaną jako podstawa kryptowaluty Bitcoin, choć wachlarz jej zastosowań jest naprawdę szeroki i przyciąga firmy z różnych branż (jak choćby ubezpieczenia, zarządzanie tantiemami, zarządzanie tożsamością cyfrową czy bankowość).

Microsoft nie wyjaśnił jeszcze, dlaczego zamierza wycofać ofertę Azure Blockchain Service. Z dokumentacji możemy się jedynie dowiedzieć, że rekomendowana jest migracja do innej oferty w zależności od statusu projektu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-is-shutting-down-its-azure-blockchain-service/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure