Menu kategorii
 • Microsoft wprowadza ograniczenia do Office 365, aby odciążyć serwery

  Microsoft wprowadza ograniczenia do Office 365, aby odciążyć serwery

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:15
  24.03.2020
  1418 wyświetleń

  Czy świat technologii był przygotowany na stan epidemiczny? Chyba tak, bo w końcu w ostatnim czasie nie padła żadna większa usługa, tak produktywna, jak i rozrywkowa. Z drugiej strony ludzie dopiero zaczynają przenosić do Sieci aktywności, które do tej pory wykonywali w tradycyjne sposoby. Część dostawców usług woli zatem nałożyć drobne limity, by wszyscy mieli gwarancję dostępu.

  Tą drogą poszli już m.in. dostawcy usług streamingowych — Netflix, YouTube i Amazon — którzy obniżyli jakość streamingu. Działania te mają charakter prewencyjny. Firmy chcą zagwarantować większy zapas transferu, tak by łączność z Internetem mogła przebiegać bez obawy o zakłócenia. Podobne kroki podjął również Microsoft, który dzięki temu chce zredukować obciążenia serwerów. Zmiany w różnych miejscach Office 365 opisano w powiadomieniu o sygnaturze MC207439. Obejmują one:

  OneNote:

  • OneNote w Teams będzie tylko-do-odczytu we wdrożeniach komercyjnych, z wyjątkiem EDU. Użytkownicy mogą udać się do OneNote w przeglądarce, aby edytować.
  • Rozmiar pobierania i częstotliwość synchronizacji plików-załączników uległy zmianie.
  • Szczegóły tych i innych aktualizacji OneNote można sprawdzić na http://aka.ms/notesupdates.

  SharePoint:

  • Pewne operacje na zapleczu zostały przeniesione na godziny wieczorne (dla danego regionu) i weekendowe godziny biznesowe. Wpływa to na migrację, DLP i opóźnienia w zarządzaniu plikiem po wgraniu nowego pliku, wideo lub obrazu.
  • Zredukowano rozdzielczość odtwarzanych filmów.

  Stream:

  • Oś czasu ludzi została wyłączona dla nowo wgranych filmów. Nie wpływa to na istniejące już filmy.
  • Rozdzielczość nagrywania wideo spotkań zmniejszono do 720p.

  W ostatnim czasie mocno wzrosło użycie Teams. Przykładowo w Chinach korzystanie ze spotkań, połączeń i konferencji wzrosło o 500%, a Teams na urządzeniach mobilnych zaliczył 200% wzrost. Microsoft odnotował, że liczba aktywnych użytkowników Zespołów dziennie wynosi teraz 44 miliony. To wzrost o 12 milionów w zaledwie 7 dni. Znów, aby uniknąć przeładowania serwerów, a aplikacja mogła działać zgodnie z oczekiwaniami, w Teams zachodzą zmiany:

  W ramach naszych zobowiązań wobec klientów i ciągłości usług chmurowych Microsoftu w tych bezprecedensowych czasach wprowadzamy tymczasowe zmiany w niektórych możliwościach Microsoft 365. W zeszłym tygodniu przekazaliśmy szczegóły zmian w Microsoft Teams, takich jak to, jak często sprawdzamy obecność; interwał, w którym pokazujemy, że druga strona pisze; i zredukowana rozdzielczość wideo.
  — Microsoft

  Nie jest jasne, kiedy ograniczenia te zostaną zniesione ani też czy Microsoft planuje nałożyć kolejne. Rozumiemy jednak jego decyzję. W końcu priorytetem jest utrzymanie stałej dostępności usług, a nie to, by wykorzystywały wszystkie możliwe zasoby. Na to jeszcze przyjdzie czas.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-service-restrictions-office-365-demand/

  Polecamy również w kategorii Office 365