Menu kategorii
 • Microsoft usunął opcję "Edytuj za pomocą aplikacji Paint 3D" z menu kontekstowego

  Microsoft usunął opcję "Edytuj za pomocą aplikacji Paint 3D" z menu kontekstowego

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:01
  29.03.2021
  2196 wyświetleń

  Paint 3D znalazł się niedawno pośród aplikacji, które nie będą już zawarte w czystych instalacjach Windows 10. Niegdyś mocno hajpowana przez Microsoft apka, która była jednym ze sztandarowych składników Creators Update, dziś pozostaje raczej zapomnianym produktem, który jednak nadal jest widoczny w systemie. Aby nie zaśmiecać menu kontekstowego zbędnymi opcjami, Microsoft usunął z niego skrót do edytowania obrazu w Paint 3D.

  Microsoft najwyraźniej zdał sobie sprawę, że przymuszanie użytkowników do nieustannego oglądania danej aplikacji wcale nie sprawi, że zaczną jej używać. Choć sprawdzało się to dawniej w przypadku Internet Explorera, to jednak nie zdało egzaminu po przypięciu Microsoft Store ani Microsoft Edge (w jego starszej wersji) do paska zadań. Tak samo było w przypadku Paint 3D, który wyświetlał się jako pierwszy po wyszukaniu "Paint" w menu Start, a opcja z nim związana widniała w menu kontekstowym plików graficznych.

  Paint 3D

  Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku obrazu w Eksploratorze jedną z pierwszych opcji jest "Edytuj za pomocą aplikacji Paint 3D". Trzeba szczerze przyznać, że stwarza ona tylko niepotrzebny szum informacyjny, wydłużając czas odnalezienia tej właściwej opcji w menu kontekstowym. Paint 3D to bowiem produkt przehajpowany, który na pokazach Microsoftu zdawał się czymś przełomowym, wspaniałym, a przede wszystkim godnym do zastąpienia klasycznego, prymitywnego Painta. Miał też ułatwić nowicjuszom wejście w świat grafiki trójwymiarowej, której standardowe edytory są dość trudne do nauczenia się.

  Niewiele jednak z tego wyszło. Zapewne po krótkiej zabawie z Paint 3D wielu użytkowników uznało, że nie ma tu nic spektakularnego. Opcja w menu kontekstowym jednak została, a Windows nie daje niestety prostego sposobu na edytowanie jego zawartości. Możliwe jest to tylko poprzez Edytor rejestru albo zewnętrzne narzędzia. Tym razem użytkowników wyręczył sam Microsoft, usuwając zbędny wpis z menu w kompilacji 21332 — tej samej, która na częściową (lub całkowitą) emeryturę odesłała Paint 3D, 3D Viewer oraz Math Input Panel.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-will-finally-let-you-remove-the-edit-with-paint-3d-menu-entry/

  Polecamy również w kategorii Windows 10