Menu kategorii
 • Microsoft udostępnia nowy Outlook dla komputerów Mac

  Microsoft udostępnia nowy Outlook dla komputerów Mac

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:10
  07.11.2019
  991 wyświetlenie

  Microsoft pokazał na konferencji Ignite 2019 nową odsłonę Outlooka dla urządzeń Mac. Aplikacja zyskała przeprojektowany interfejs, poprawione działanie i kilka nowych funkcji. Korzysta on z tej samej technologii synchronizacji, co Outlook na iOS i Androida, a także Poczta w Windows 10. Ważną zmianą jest też nowy pasek narzędzi, a także więcej możliwości personalizacji istniejącej wstążki. Pasek ten pozwoli uporać się z dotychczasowym bałaganem i skupić się na rzeczach istotnych.

  Microsoft podkreśla, że w tym wydaniu postawił na prostotę. Tworzenie nowej wiadomości stało się szybsze, dodano możliwość wstawiania tabeli i obrazu, a także bogaty edytor tekstu w obszarze tworzenia nowej wiadomości, dzięki czemu nie trzeba już wychodzić z głównego okna. Lista wiadomości zapewnia z kolei widok pojedynczego wiersza i podgląd konwersacji w wątkach bez względu na folder. Wiadomości są sortowane w jednym widoku, a to pozwala na szybkie przejście do dowolnej części konwersacji. Dodano również możliwość ignorowania nowych wiadomości z danej konwersacji. Microsoft wspomina też o mniejszych powiadomieniach, które szybko informują nas o statusie wiadomości, np. gdy została pomyślnie wysłana.

  Outlook dla Mac

  Sporo zmieniło się też w rejonie Kalendarza. Dodano do niego Grupy, co pozwala tworzyć wydarzenia w imieniu grupy i zarządzać nimi tak samo, jak w przypadku kalendarza służbowego lub osobistego w Outlook. Jeśli należymy do wielu grup, będziemy mogli je przeglądać na liście folderów poza istniejącym limitem 10. Kalendarz stał się także lepiej zintegrowany z głównym ekranem poczty. Po prawej stronie możemy korzystać z sekcji "Mój dzień", w której sprawdzimy swój harmonogram, także w widoku 30-dniowym. Dzięki temu możemy pilnować swoich zobowiązań bez wychodzenia z poczty. Gdy w skrzynce odbiorczej pojawi się zaproszenie na spotkanie, możemy teraz odpowiadać i wysyłać szybkie odpowiedzi bezpośrednio z okienka czytania. Również planowanie spotkań jest łatwiejsze dzięki istotnym dla nas informacjom, takim jak ikony pokazujące status dostępności uczestnika i lokalizacji oraz sugerowane lokalizacje, które automatycznie wypełniają się podczas pisania. Możemy po prostu przeciągnąć blok czasu na siatkę kalendarza podczas tworzenia spotkania, by natychmiast sprawdzić dostępność bez potrzeby otwierania szczegółowego Asystenta planowania.

  Outlook dla Mac

  Tak samo jak w przypadku aktualizacji Outlooka dla Windows, aby przejść do nowego doświadczenia na Mac, wystarczy kliknąć dedykowany przełącznik "Nowy Outlook". Nowa odsłona jest na razie dostępna dla użytkowników w Insider Fast. Aby przejść do programu Office Insider for Mac, należy się zarejestrować.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://w2.outlook.com/outlookmac/

  Polecamy również w kategorii Outlook