Microsoft udostępnia Custom Translator Portal w wersji Public Preview

Microsoft udostępnia Custom Translator Portal w wersji Public Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:15
03.02.2022
2712 wyświetlenia

Microsoft zaczął udostępniać nowy portal Custom Translator w publicznej wersji zapoznawczej. Nowa odsłona portalu oferować ma bardziej intuicyjne doświadczenie, tak aby tworzenie niestandardowych modeli tłumaczenia było łatwiejsze i efektywniejsze.

Wraz z nowym portalem Microsoft dostosował również potok treningowy Custom Translator V2 w oparciu o feedback od wczesnych użytkowników. Co zaś tyczy się nowego portalu, zawiera on zmiany, które ułatwią tworzenie własnych systemów tłumaczenia, wliczając w to:

  • Prowadzone doświadczenie UI/UX
  • Osadzone głębokie linki ze szczegółami
  • Podpowiedzi z szybkim info
  • Wiadomości błędów gotowe do dalszych akcji

Custom Translator

Custom Translator pozwala budować systemy tłumaczeń, które odzwierciedlają terminologię oraz styl firmy, branży czy domeny użytkownika. Trenowanie i publikowanie niestandardowego systemu jest proste i nie wymaga wiedzy programistycznej. System płynnie integruje się z istniejącymi aplikacjami, przepływami pracy i witrynami. Jest dostępny w Azure poprzez tę samą usługę Microsoft Text Translator API, która napędza miliardy tłumaczeń każdego dnia.

Dobrze wyszkolony system niestandardowych tłumaczeń zapewnia dokładniejsze tłumaczenia specyficzne dla domeny. Dzieje się tak, ponieważ opiera się na wcześniej przetłumaczonych dokumentach w domenie, aby nauczyć się preferowanych tłumaczeń. Translator używa tych terminów i zwrotów w kontekście, aby płynnie tłumaczyć w języku docelowym, z poszanowaniem gramatyki zależnej od kontekstu.
— Microsoft Translator Team

Nowy portal Custom Translator można sprawdzić pod adresem portal.customtranslator.azure.ai.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/translator/blog/2022/01/31/updated-custom-translator-portal-in-public-preview/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja