Microsoft testuje mechanizm wydawania buildów Windows 10 (build 20279)

Microsoft testuje mechanizm wydawania buildów Windows 10 (build 20279)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:02
15.12.2020
2660 wyświetleń

Co prawda w tym miesiącu Microsoft podszedł wyjątkowo oszczędnie do aktualizacji publicznej wersji Windows 10 (brak aktualizacji opcjonalnych w drugiej połowie grudnia), ale z nawiązką nadrabia to w programie Insider. Tylko w zeszłym tygodniu, w ciągu jednego dnia ukazały się dwie kompilacje w kanale deweloperów, a wczoraj — nowa kompilacja właściwie pozbawiona zmian dla użytkowników. Z pełnioną przez nią rolą mogliśmy się już jednak kiedyś spotkać.

Przypomnijmy krótko, że w zeszłym tygodniu wydano dwa buildy w tym samym kanale Dev Channel, ale w różnych gałęziach: FE_RELEASE dla builda 20277 i RS_PRERELEASE dla builda 21277. Microsoft wyjaśnił wówczas, czym różnią się te gałęzie. Nie czekając nawet tygodnia, firma wypuściła jeszcze jeden build w gałęzi FE_RELEASE. Jaka jest jego funkcja?

Witajcie, Windows Insiderzy. Dziś wypuszczamy Windows 10 Insider Preview Build 20279 (FE_RELEASE) dla niejawnych testerów w Dev Channel. Build ten jest w większej części taki sam, jak build 20277, ale chcieliśmy przetestować naszą możliwość szybkiego następowania wydania po innym wydaniu.

Testerom, którzy zaktualizowali system do builda 21277 (RS_PRERELEASE) w zeszłym tygodniu, build ten nie będzie oferowany, jako że są w nowszym buildzie. Pracujemy nad dostarczeniem nowego builda tym Insiderom, co nastąpi niebawem. Spodziewamy się przeniesienia wszystkich Insiderów z powrotem do Dev Channel, by otrzymywali buildy z RS_PRERELEASE jakoś po świętach.
— Brandon LeBlanc, szef programu Windows Insider w Microsoft

Poza tym kompilacja 20279 nie zawiera żadnych odnotowanych zmian, takich jak nowe funkcje czy poprawki, dlatego dziedziczy wszystkie znane błędy i problemy z wydania 20277. Jak wspomnieliśmy wcześniej, sam charakter tej kompilacji nie jest szczególnie nowy. Już wcześniej Microsoft w celach testowych wypuszczał kompilacje pozbawione zmian dla użytkowników — tylko po to, by przetestować mechanizmy aktualizacji czy dostarczania buildów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2020/12/14/announcing-windows-10-insider-preview-build-20279/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach