Microsoft szykuje przystępnego cenowo Surface Laptopa na ten sezon

Microsoft szykuje przystępnego cenowo Surface Laptopa na ten sezon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
08.09.2020
1213 wyświetlenia

Na początku roku Microsoft Surface Laptop doczekał się trzeciej generacji, która jako pierwsza zaoferowała 15-calowy wariant z procesorem AMD. Rodzina laptopów nigdy nie wzbiła się na taki poziom popularności, jakim cieszą się flagowe tablety Surface z linii Pro i Go, ale Microsoft może zechcieć im w tym dopomóc. Wiele wskazuje na to, że gigant szykuje nowy, bardziej przystępny model laptopa na zbliżający się sezon przedświąteczny.

Zgodnie z raportem Windows Central nowy wariant Surface Laptopa nosi nazwę roboczą Sparti i zostanie wyposażony w ekran 12,5-calowy. Model bazowy, który kosztować ma w przedziale 500-600 dolarów, będzie posiadał procesor Intel Core i5 10 generacji, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Raport mówi też o systemie operacyjnym Windows 10 w trybie S, który pozwala instalować oprogramowanie wyłącznie z bezpiecznego Microsoft Store. Użytkownicy mogą jednak wyjść z wersji S do standardowego, otwartego Windows 10.

Trwająca pandemia COVID-19 wywołała wiele niepewności na rynku konsumenckim, czego przykładem jest spadek sprzedaży smartfonów w zeszłym kwartale. Z drugiej strony praca zdalna stała się popularniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a do jej prowadzenia nie wystarczy przecież zwykły smartfon. Laptop ze średniej półki może więc być odpowiedzią na te potrzeby, zwłaszcza że niedawny Surface Go 2 z ekranem 10,5 cala z pewnością nie jest dla każdego.

Oczekuje się, że pod koniec roku Microsoft przedstawi jeszcze inne modele Surface — być może nawet następną generację Surface Pro, która od zeszłorocznego modelu 7 nie doczekała się jeszcze odświeżenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-is-reportedly-readying-affordable-12-5-surface-laptop-for-this-holiday-season

Polecamy również w kategorii Surface Laptop