Menu kategorii
 • Microsoft przyspiesza udostępnianie aktualizacji do Windows 11

  Microsoft przyspiesza udostępnianie aktualizacji do Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:37
  17.11.2021
  1596 wyświetleń

  Jak już wiadomo, wcale nie jest tak łatwo wskoczyć na pokład Windows 11. Nawet jeśli komputer spełnia dość wysokie wymagania, to Windows Update bardzo ostrożnie proponuje aktualizację. Wszystko po to, by nie ryzykować problemów ze zgodnością i innych zgrzytów. Ostatnie doświadczenia są jednak na tyle dobre, że aktualizacja stała się szerzej dostępna.

  Spełnienie minimalnych wymagań Windows 11 to tak naprawdę dopiero początek. Nie gwarantuje to, że PC zakwalifikuje się do przyjęcia aktualizacji, a przynajmniej nie od razu. Teraz jednak, po prawie półtora miesiąca od wydania Jedenastki, jej uzyskanie staje się prostsze, a rozszerzanie jej dostępności będzie przebiegało szybciej, niż wcześniej zakładano.

  Korzystanie z najnowszej wersji Windows zapewnia najnowsze funkcje, ulepszenia zabezpieczeń i kontrolę. Zalecamy uaktualnienie urządzeń do najnowszej wersji Windows 10 lub uaktualnienie kwalifikujących się urządzeń do Windows 11. Obecnie, w oparciu o pozytywne doświadczenia związane z wdrażaniem aktualizacji i opinie użytkowników, które dotarły do nas do tej pory, przyspieszamy tempo wdrażania — bardziej niż wcześniej przewidywaliśmy — i udostępniamy teraz szerzej uaktualnienie do Windows 11 dla kwalifikujących się urządzeń z Windows 10.
  — John Cable, VP w Program Management, Windows Servicing and Delivery

  Komunikat pojawił się przy okazji wczorajszej premiery Windows 10 November 2021 Update. Przy spełnieniu wymagań i zakwalifikowaniu urządzenia przez algorytmy Windows Update może proponować aktualizację zarówno do Windows 10 21H2, jak i Windows 11 21H2. Przede wszystkim trzeba aktywnie klikać przycisk "Sprawdź aktualizacje" na stronie Ustawień.

  Niezależnie od propozycji (a nawet wymagań!) użytkownicy mogą na własną rękę zainstalować aktualizację zarówno do Windows 10 21H2, jak i Windows 11. Należy jednak pamiętać, że instalacja Windows 11 na niewspieranym sprzęcie wiąże się z pewnym ryzykiem. Najbezpieczniej jest więc poczekać na powiadomienie od Windows Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/due-to-positive-feedback-windows-11-rollout-is-about-to-get-a-whole-lot-faster/

  Polecamy również w kategorii Windows 11