Menu kategorii
 • Microsoft przedłużył wsparcie dla Exchange Server 2010. Ile czasu zostało?

  Microsoft przedłużył wsparcie dla Exchange Server 2010. Ile czasu zostało?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:07
  16.09.2019
  1013 wyświetlenia

  Po przeanalizowaniu stanu wdrożeń Exchange Server 2010 Microsoft postanowił opóźnić wygaszenie jego wsparcia. Gigant twierdzi, że jego zobowiązania względem ewoluujących potrzeb klientów są tak mocne, jak zawsze, a wielu klientów nie jest jeszcze w stanie migrować do nowszego wydania serwerowego Exchange bądź do Office 365. Sprawdźmy, ile jeszcze czasu zostało na przesiadkę i jakie są możliwe opcje.

  Wiemy, że niektórzy z Was są w trakcie upgrade'u do nowszej wersji on-premise Exchange Server lub bardziej transformatywnych migracji do chmury z Office 365 i Exchange Online. Mając to na uwadze, przekładamy koniec wsparcia na 13 października 2020 r., by dać klientom Exchange Server 2010 więcej czasu na dokończenie migracji. Przedłużenie to zrównuje się również z końcem wsparcia dla Office 2010 i SharePoint Server 2010.
  — Greg Taylor, Director of Product Marketing - Exchange Server/Online, Microsoft

  Wcześniej ustaloną datą końca wsparcia był 14 stycznia 2020 r., zatem użytkownicy otrzymują dodatkowych 9 miesięcy. Po tym czasie nie będą już dostarczane żadne poprawki, w tym te związane ze stabilnością i użytecznością serwera, bezpieczeństwem w przypadku nowo odkrytych podatności itd. Exchange 2010 będzie oczywiście dalej działać, ale i tak zalecane jest przejście do nowocześniejszej wersji.

  Warto też pamiętać, że ponieważ Exchange Server 2010 działa pod Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2, konieczne będzie przemyślenie, jak wyglądać będą aktualizacje bezpieczeństwa tych systemów. O różnych możliwościach Microsoft pisze tutaj. Gigant służy też pomocą, gdy klienci posiadają złożone wdrożenia lub nie mają czasu i środków na projekt takiej migracji. Dostępne opcje to m.in. program Microsoft FastTrack, wsparcie Microsoftu i Exchange Technical Community, a także kontakt z partnerem Microsoftu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Exchange-Team-Blog/Microsoft-Extending-End-of-Support-for-Exchange-Server-2010-to/ba-p/753591

  Polecamy również w kategorii Office 2010