Microsoft pracuje nad inteligentnymi ubraniami

Microsoft pracuje nad inteligentnymi ubraniami

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:59
04.11.2019
858 wyświetleń

Jestem "stary" i doskonale pamiętam czasy, gdy najmądrzejszą z rzeczy, jakie miałem przy sobie, był zegarek. Potem pojawiły się pierwsze telefony, które wówczas powalały możliwościami, ale był to dopiero początek ich rozwoju. Dziś mamy na sobie dużo więcej "mądrego" wyposażenia - smartfony, smart-zegarki, opaski fit, a nawet słuchawki bluetooth, okulary czy smart-pierścienie. Stało się to, czego się obawialiśmy - jesteśmy niewolnikami nowych technologii, które dając nam mnóstwo możliwości, jednocześnie nałożyły na nas mnóstwo ograniczeń. No bo spróbujcie wyjść z domu bez telefonu. Trudna sprawa? Co nie?

Inteligentna tkanina Microsoftu

To niestety nadal dopiero początek ewolucji i nowy patent Microsoftu wskazuje na to, że już za jakiś czas inteligentne staną się również poszczególne części naszej garderoby. Zegarki już teraz są traktowane jako element kategorii smart-wearables. W przyszłości ubieralna elektronika faktycznie będzie ubiorem, a to dzięki zastosowaniu specjalnych włókien. Wspomniany patent opisuje technologię, która pozwoli zintegrować z włóknami materiału miniaturowe wiązki elektryczne. Przykładowe zastosowanie? W połączeniu z miniaturowymi diodami led będziemy mogli sami dostosować napis na koszulce.

Takie włókna mogą mieć wiele ciekawych zastosowań w różnych branżach, od sportu i medycyny aż po wojsko. Co ważne, inteligentny materiał będzie mógł być wykorzystany nie tylko w modzie. Jest to jednak tylko patent i nie ma jeszcze fizycznej realizacji, choć trzeba przyznać, że brzmi naprawdę ciekawie. Pytanie tylko, czy w przyszłości naprawdę będziecie chcieli nosić t-shirt, który łączy się z chmurą i przekazuje dane na temat waszego zdrowia, albo dostosowuje kolor do waszego samopoczucia. Brzmi naprawdę futurystycznie, ale ta przyszłość jest bliższa, niż sądzimy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-might-soon-see-smart-fabric-products-from-microsoft/

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie