Microsoft obiecuje stabilne kompilacje w Wolnym kręgu co miesiąc

Microsoft obiecuje stabilne kompilacje w Wolnym kręgu co miesiąc

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:23
22.10.2018
0 komentarzy
435 wyświetleń

Na konferencji Build 2018 Microsoft zapowiedział, że kompilacje testowe programu Insider, które udostępniane są w ramach pierścienia wolnych aktualizacji, staną się o wiele stabilniejsze i będą udostępniane znaczenie częściej.

Dla przypomnienia - Wolny krąg (Slow ring) to krąg, w którym testerzy otrzymują aktualizacje rzadziej, ale są one pozbawione krytycznych błędów, które wykryte zostały przez testerów będących w Szybkim kręgu (Fast ring). Wolne aktualizacje to rozwiązanie dla kogoś, kto chce brać udział w testach Windows 10, ale jednocześnie nie chce ryzykować niestabilności systemu, która częściej występuje w Fast ring.

Microsoft w nowym poście na blogu wyjaśnia, w jaki sposób ma zamiar zmienić Wolny krąg, by zapewniał on lepszej jakości kompilacje.

  1. Jakość kompilacji, które udostępniane są do Fast Ring, jest obecnie poddawana codziennej ocenie wewnętrznie, a także przez Insiderów.
  2. Błędy, powstrzymujące publikację w Wolnym kręgu, są kierowane do specjalnych zespołów, które odpowiadają za ich usunięcie w przeciągu 3-5 dni.
  3. Łatki będą udostępniane w ramach aktualizacji zbiorczych dla programu Insider.
  4. Po gruntownym sprawdzeniu i przetestowaniu stabilna aktualizacja trafi do Wolnego kręgu.

Fast ring - Slow ring

Jak widać, Microsoft będzie teraz więcej uwagi przykładać do szlifowania kompilacji w Szybkim kręgu, aby jak najszybciej udostępnić pozbawioną krytycznych błędów kompilację do Wolnego kręgu. Gigant zapewnia, że pozwoli to na regularne udostępnianie nowej wersji do Slow Ring co miesiąc. To znaczna poprawa w stosunku do obecnej sytuacji, w której testerzy Slow ring otrzymywali nową kompilację raz na kilka miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.windows.com/en-us/articles/servicing-comes-to-the-slow-ring/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor