Menu kategorii
 • Microsoft kończy z ręcznym testowaniem aplikacji

  Microsoft kończy z ręcznym testowaniem aplikacji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:42
  06.09.2018
  832 wyświetlenia

  Zapowiedziane dziś zmiany w cyklu życia Windows 7 i Windows 10, a także nowe narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością starszych aplikacji w w Windows 10 i Office 365 ProPlus, to część wizji modern desktop. W ten sposób Microsoft określa podejście, w którym dostępne są narzędzia analityczne w chmurze, które ułatwiają wdrażanie nowych systemów, narzędzia do sprawdzania zgodności i bardziej elastyczny czas na wdrażanie aktualizacji. O co chodzi z tymi narzędziami? Otóż usprawnią one proces testowania aplikacji - nie trzeba będzie robić tego ręcznie!

  Jednym z największych wyzwań, towarzyszących planom update'u lub upgrade'u, jest testowanie aplikacji. Krytyczną częścią jakiegokolwiek planu wdrażania systemu jest analiza istniejącego oprogramowania. Procesy testowania i rozwiązywania problemów wykonywane były dotąd przede wszystkim ręcznie, co zabierało mnóstwo czasu. By nieco to ułatwić Microsoft udostępnił już wcześniej takie narzędzia, jak System Center Configuration Manager, Microsoft Intune, Windows Analytics czy Office Readiness Toolkit, ale to wciąż za mało.

  Powstało zatem nowe narzędzie o nazwie Desktop Analytics, zbudowane na podstawie Windows Analytics. Jest to usługa działająca w chmurze, zintegrowana z ConfigMgr i zaprojektowana do tworzenia inwentarza aplikacji, działających w organizacji, szacowania kompatybilności aplikacji z najnowszymi aktualizacjami funkcjonalnymi Windows 10 i Office 365 Pro Plus oraz tworzenia grup pilotażowych, które reprezentują cały dobytek aplikacji i sterowników na minimalnym zestawie urządzeń.

  Desktop Analytics zapewni użytkownikom wgląd i analizę, by można było podejmować decyzje o gotowości na aktualizacje Windows i Office, będąc lepiej poinformowanym. Następnie można zoptymalizować wdrożenia pilotażowe i produkcyjne za pomocą ConfigMgr. Informacje pochodzą nie tylko z konkretnej organizacji, ale i z milionów urządzeń połączonych z usługami chmurowymi Microsoftu, co pozwala zapomnieć o konieczności testowania i wyszukiwania problemów na własną rękę. Na temat nowego narzędzia Microsoft powie więcej na zbliżającej się konferencji Ignite.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/09/06/helping-customers-shift-to-a-modern-desktop/

  Polecamy również w kategorii Windows 10