Microsoft i Samsung prezentują nowe funkcje dla użytkowników Galaxy i Windows 10

Microsoft i Samsung prezentują nowe funkcje dla użytkowników Galaxy i Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:52
06.08.2020
2044 wyświetlenia

Partnerstwo Microsoftu z Samsungiem trwa już od ładnych paru lat. Właściwie krótko po uśmierceniu marki Lumia to właśnie Galaxy stał się ulubioną marką smartfonów Microsoftu. Zwykle nowe integracje na polu Windows 10 — Android trafiają najpierw na telefony Galaxy, a niektóre prawie nie opuszczają tego ekosystemu, po części dlatego, że Galaxy to jedne z najmocniejszych urządzeń na rynku mobilnym. Partnerstwo to jest ponownie rozszerzane. Zarówno Microsoft, jak też Samsung zaprezentowali nowe funkcjonalności zmierzające na smartfony Galaxy i komputery z Windows 10.

Płynne połączenie PC i telefonu

Współcześnie w krajach rozwiniętych korzystamy często z kilku różnych urządzeń komputerowych, co prowadzi do doświadczeń "odłączenia". Bzyczący telefon, gdy intensywnie pracujemy na PC, wydaje się ostatnią pożądaną rzeczą, jednak nie w przypadku, gdy połączenia telefoniczne są zintegrowane z aplikacją na Windows. Wybrane urządzenia Samsunga z funkcjonalnością Łącze do Windows pozwalają zachować rytm, odbierając połączenia, sprawdzając powiadomienia i przeglądając zdjęcia oraz wiadomości na komputerze z Windows 10. Teraz dołączyła do tego możliwość interakcji z ulubionymi aplikacjami z Androida zarówno w aplikacji Twój telefon, jak też w oddzielnych okienkach.

Twój telefon - Galaxy - Windows 10

Użytkownicy smartfona Galaxy Note20 mogą teraz korzystać z pojedynczej aplikacji mobilnej na PC. Jeszcze w tym roku zostanie dodana możliwość otwierania większej liczby aplikacji jednocześnie w oddzielnych oknach obok siebie. Szczegóły opisaliśmy w artykule Bezpośredni dostęp do aplikacji Androida na PC w Windows 10 (build 20185).

Twój telefon - Galaxy - Windows 10

Szybki dostęp do notatek

Łatwiejsze stało się przechodzenie między Galaxy Note20 a aplikacjami Microsoft 365. Chodzi o bezpośredni dostęp do najważniejszych notatek. Niebawem notatki z Samsung Notes będą mogły automatycznie synchronizować się z zawartością OneNote w przeglądarkowej aplikacji Outlook lub OneNote. Wystarczy zaznaczyć notatki na telefonie, aby móc je zaraz otworzyć w aplikacjach Microsoft 365.

Twój telefon - Galaxy - Windows 10

Wkrótce możliwe stanie się też synchronizowanie przypomnień Samsung Reminders z Galaxy Note20 z aplikacjami Microsoft To Do, Outlook i Microsoft Teams na PC. Dzięki temu można będzie je edytować właściwie wszędzie, utrzymując jednocześnie powiadomienia w synchronizacji na wszystkich urządzeniach i we wszystkich aplikacjach.

Twój telefon - Galaxy - Windows 10

Przez ostatni rok Outlook służył jako aplikacja produktywna na nowych telefonach Samsunga. Teraz integracja ta będzie obejmować również smartwatche Samsung Galaxy, wliczając w to nowy Galaxy Watch3. Jako natywna aplikacja e-mail Outlook będzie pomagał pozostawać produktywnym i zorganizowanym. Na telefonie Galaxy Note20 pojawi się również specjalna optymalizacja dla pióra S Pen, która ułatwi pisanie i rysowanie na zdjęciach z galerii. Outlook wprowadzi też na urządzenia z Androidem funkcjonalność Play My Emails. Z kolei dzięki integracji OneDrive na telefonach Galaxy można ustawić automatyczną synchronizację zawartości rolki aparatu do Galerii w oneDrive, aby zdjęcia i filmy były chronione i zawsze dostępne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/08/05/microsoft-and-samsung-expand-partnership-empowering-you-across-work-and-play/

Polecamy również w kategorii Samsung