Microsoft for Startups, czyli nowy program wspomagania start-upów

Microsoft for Startups, czyli nowy program wspomagania start-upów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:48
14.02.2018
1183 wyświetlenia

Microsoft znany jest ze swojego zaangażowania we wspieranie obiecujących przedsięwzięć, zwłaszcza tych, które poprzez technologię chcą uczynić życie łatwiejszym, a świat bardziej przyjaznym miejscem. Firma ogłosiła dziś nową, dwuletnią inicjatywę Microsoft for Startups, na której cele przeznacza pół miliarda dolarów. Na jakie benefity mogą liczyć start-upy, które się załapią do programu?

Microsoft for Startups

Microsoft Startups to nowy program zapewniający dostęp do technologii, rynku i korzyści dla społeczności, który będzie pomagał start-upom rozwijać bazę klientów i przychodów. W ciągu najbliższych dwóch lat Microsoft przeznaczy na te cele 500 milionów dolarów, a dokładniej na wspólne działania sprzedażowe, udostępnianie swoich technologii i organizację nowych przestrzeni społecznościowych, które będą promować współpracę między ekosystemami lokalnymi i globalnymi. "Start-upy bezdyskusyjnie są motorem innowacji, a Microsoft współpracuje z ich założycielami i inwestorami, aby przyczynić się do ich wzrostu" - pisze Charlotte Yarkoni, CVP działu Growth and Ecosystems w Microsoft.

W ramach inicjatywy udostępniane będą dedykowane zasoby do przygotowania zespołów marketingu i sprzedaży w start-upach, by mogły skutecznie sprzedawać swoje rozwiązania chmurowe przedsiębiorstwom we współpracy z globalnymi ekosystemami sprzedaży i partnerów Microsoftu. Z zapowiedzianej puli środków 120 tys. dolarów przeznaczonych zostanie na darmowe kredyty Azure, wsparcie techniczne i narzędzia deweloperskie - w tym wsparcie dla wybranych języków, takich jak Node.js, Java i .NET. Kwalifikujące się start-upy otrzymają ponadto aplikacji produktywnych i biznesowych, wliczając w to Office 365 i Microsoft Dynamics 365.

"Start-upy inspirują nas, przesuwając granicę możliwego i budując produkty, które poprawiają nasze życie osobiste i zawodowe" - dodaje Yarkoni. Jak widać, program wpisuje się w ogólną i dobrze znaną dewizę firmy: "Microsoft jest podekscytowany możliwością partnerstwa ze start-upami, by umacniać każdą osobę i organizację na tej planecie". Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie Microsoft for Startups.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2018/02/14/grow-build-connect-microsoft-startups/

Polecamy również w kategorii Microsoft