Microsoft dołączył do Open Infrastructure Foundation jako Platynowy Członek

Microsoft dołączył do Open Infrastructure Foundation jako Platynowy Członek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:44
08.09.2021
1357 wyświetleń

OpenInfra Foundation wspiera wiele rodzajów oprogramowania open source, wliczając w to infrastrukturę AI, natywnych aplikacji kontenerów, edge computing i chmur w centrach danych działających w środowisku produkcyjnym. Microsoft ogłosił, że dołączył do fundacji jako Platinum Member. Na czym polega jego rola?

Poprzez to członkostwo gigant będzie reprezentował interesy swoich klientów telekomunikacyjnych w OpenStack i szerszej społeczności OpenInfra, aktywnie publikował kontrybucje w projektach OpenInfra i szukał możliwości integracji projektów OpenInfra z Microsoft Azure. Jako platynowy członek Microsoft znalazł się w gronie takich firm, jak Ant Group, Ericsson, Facebook, FiberHome, Huawei, Red Hat, Tencent czy Wind River.

Microsoft dołącza do tych starań, aby wesprzeć budowę kolejnej dekady technologii otwartej infrastruktury, ponieważ chmura hybrydowa jest ważnym elementem naszego portfolio technologicznego. Wierzymy w różnorodne chmury: publiczne i prywatne, od hiperskalowania po krawędź, z których każda jest dostosowana do unikalnych obciążeń, które nasi klienci muszą dostarczać, a nie możemy tego zrobić bez open source. Jesteśmy tutaj, w OpenInfra Foundation, aby uczestniczyć w społeczności i wspólnie pracować nad tworzeniem i integracją technologii open source w celu dostarczania infrastruktury Microsoft Azure dla operatorów.
— Ryan van Wyk, Partner Software Engineering Manager w Azure for Operators

Wszyscy platynowi członkowie OpenInfra Foundation dzielą się swoim doświadczeniem w obsłudze infrastruktury na dużą skalę, pisząc oprogramowanie open source dla OpenInfra. Obejmuje to np. oprogramowanie OpenStack, które napędza 9 na 10 największych sieci telekomunikacyjnych na świecie, Kata Containers, które chronią największą na świecie sieć płatniczą, i Airship, który obsługuje dziś sieci 4G i 5G AT&T.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20210907005721/en/OpenInfra-Foundation-Welcomes-Microsoft-as-Newest-Member-to-Advance-Open-Infrastructure-Use-Cases-Hybrid-Cloud-and-5G-Using-Open-Source-Technologies-OpenStack-and-Airship

Polecamy również w kategorii Open Source