Microsoft Whiteboard wreszcie z własną aplikacją na Androida

Microsoft Whiteboard wreszcie z własną aplikacją na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:41
05.03.2021
1764 wyświetlenia

Microsoft Whiteboard jest dostępny jako aplikacja dla Windows 10, iOS, przeglądarek, a nawet Microsoft Teams, niemniej jednak do tej pory nie miał samodzielnego klienta na Androida. Zmieniło się to dopiero wczoraj za sprawą "Microsoft Whiteboard - Release 01". Aplikacja w wersji Public Preview (1.301.0.210303) trafiła do sklepu Google Play i jest gotowa do pobrania.

Jak brzmi polski opis produktu:

Aplikacja Microsoft Whiteboard zapewnia wspólną inteligentną kanwę dowolnego kształtu, na której zespoły mogą dodawać pomysły, tworzyć i kreatywnie wizualnie współpracować w chmurze. Aplikacja jest zaprojektowana pod kątem obsługi za pomocą pióra i dotyku, dzięki czemu umożliwia pisanie i rysowanie tak swobodne, jak z użyciem długopisu, równocześnie rozpoznając i przekształcając kształty i tabele podczas rysowania. Ulepsza pracę zespołową, umożliwiając wszystkim członkom zespołu edycję oraz komentowanie bezpośrednio na kanwie, w czasie rzeczywistym, bez względu na to, gdzie pracują. Cała praca pozostaje bezpiecznie w chmurze, gotowa do pobrania i przekazania z powrotem z innej lokalizacji lub urządzenia.

Mimo dość ciepłego przyjęcia przez użytkowników pozostałych platform Microsoft Whiteboard na Androidzie zbiera mieszane recenzje. Społeczność wydaje się podzielona: blisko połowa ocen jest negatywna, a średnia ocen wynosi 3,2/5 w polskiej odsłonie Sklepu. Tylko nieco lepiej wygląda to na iOS, gdzie apka ma średnią ocenę 3,7/5 i zajmuje 65 miejsce w kategorii Produktywność.

Pierwsi testerzy zauważyli, że Whiteboard wymaga konta Microsoft 365 i wydaje się być po prostu wrapperem aplikacji internetowej. O ile nie jest to więc natywna aplikacja, zoptymalizowana dla Androida, to średnia ocen wydaje się zrozumiała. Tak czy inaczej to dopiero wersja testowa, dlatego wiele się może jeszcze zmienić. Microsoft Whiteboard na Androida pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsofts-whiteboard-app-finally-launches-on-android-devices

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie