Microsoft Viva: nowe integracje i wprowadzanie własnych rozwiązań

Microsoft Viva: nowe integracje i wprowadzanie własnych rozwiązań

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:45
16.07.2021
1663 wyświetlenia

Na konferencji Microsoft Inspire 2021 padła m.in. zapowiedź Windows 365 i kategorii Cloud PC, a także trochę zapowiedzi i ogłoszeń związanych z Microsoft Azure, Teams, Dynamics 365, AppSource czy Azure Marketplace. Jednym z ważniejszych punktów stanowiła również Microsoft Viva, platforma dla pracowników, która debiutowała na początku tego roku. W dzisiejszym artykule poświęcimy parę słów nowym integracjom, możliwościom wprowadzania własnych rozwiązań na platformę i nie tylko.

Wcześniej w tym roku Microsoft ogłosił pierwszą falę partnerów, których rozwiązania zostały zintegrowane z Vivą, począwszy od dostawców contentu, przez systemy zarządzania nauką, po narzędzia związane z dobrym samopoczuciem, które ułatwiają klientom łączenie ich pracowników z rozwiązaniami, których używają na co dzień. Teraz, na konferencji Inspire, Microsoft ogłosił 21 nowych integracji partnerskich, wliczając w to Workday, Qualtrics i ServiceNow. Wszystkie one będą dostępne jeszcze w tym roku.

Microsoft Viva

Druga ważna nowość to narzędzia, które pomogą partnerom i deweloperom integrować, tworzyć i rozszerzać ich rozwiązania na platformie Viva. Jeszcze w tym roku staną się dostępne API Viva Connections, które umożliwią partnerom integrację z tablicą, co rozszerzy odkrywalność i zaangażowanie w ich narzędzia bezpośrednio w aplikacji Viva. Interfejsy te, które będą dostępne w tym roku w wersji zapoznawczaej, będą mogły być używane do integracji treści od dostawców learningowych, a także systemów zarządzania nauką, do których dostęp można uzyskać w Teams, SharePoint, Microsoft Search w Bing i na stronie Office.com.

Microsoft Viva

Gigant ogłosił także nowy zestaw benefitów do budowania aplikacji Microsoft 365. Benefity te obejmują dostęp do technologii Microsoft, konsultacji 1-on-1 z ekspertami Microsoftu, którzy pomogą partnerom projektować i tworzyć aplikacje do współpracy oraz rozwiązania dla pracowników, skalowania zasobów marketingowych na nowych klientów i nie tylko.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/07/14/from-collaborative-apps-in-microsoft-teams-to-cloud-pc-heres-whats-new-in-microsoft-365-at-inspire/

Polecamy również w kategorii Windows Insider