Microsoft Viva Learning od dziś w publicznej wersji zapoznawczej

Microsoft Viva Learning od dziś w publicznej wersji zapoznawczej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:18
26.04.2021
1467 wyświetleń

W tym roku Microsoft uruchomił platformę Viva, która jest miejscem specjalnie dedykowanym pracownikom, łącząc się z Microsoft Teams i środowiskiem Microsoft 365. Platforma składa się z modułów, których część stała się ogólnodostępna lub dostępna w wersji Preview już w lutym. Dziś natomiast gigant udostępnił kolejny moduł w wersji zapoznawczej. Jest nim Viva Learning, który ułatwia odkrywanie i dostępność szkoleń oraz możliwości rozwoju zawodowego w toku pracy.

Viva Learning w jednym miejscu gromadzi zasoby edukacyjne dostępne w firmie, takie jak zawartość z LinkedIn Learning, Microsoft Learn, własnej biblioteki firmowej czy treści od zewnętrznych dostawców, w tym Skillsoft, Coursera, Pluralsight czy edX. Użytkownicy mogą odkrywać, udostępniać, przydzielać i obserwować szeroki wybór materiałów, zaczynając od tradycyjnych kursów edukacyjnych, po zawartość mikrolearningową. Wkrótce moduł zacznie też oferować integracje ze znanymi systemami zarządzania nauczaniem, takimi jak Cornerstone OnDemand, Saba czy SAP SuccessFactors. Zobaczmy, co dziś w tym temacie ma do przekazania Microsoft:

Odkąd ogłosiliśmy Microsoft Viva w lutym, nieustannie słyszeliśmy od klientów, analityków branżowych i naszych własnych wewnętrznych użytkowników, jak ważna jest dla nich nauka. Codziennie słyszymy o przykładach kreatywnej nauki — nie tylko jako o ważnym aspekcie rozwoju osobistego i zawodowego, ale także jako o czymś wspierającym zaangażowanie społeczne, pomagającym ludziom poczuć się bardziej połączonymi we w dużej mierze wirtualnym środowisku pracy. Z myślą o tych scenariuszach zbliżamy się do premiery Viva Learning — centrum nauki w Microsoft 365, gdzie ludzie mogą odkrywać, udostępniać, rekomendować i uczyć się z najlepszych w swojej klasie bibliotek treści oraz które pomaga zespołom i osobom uczynić naukę naturalną częścią ich dnia.
— John Mighell, Sr. Product Marketing Manager, Viva Learning Marketing Lead, Microsoft

Microsoft dodaje, że bazując na feedbacku, pracuje nad płynną integracją Viva Learning z narzędziami, których używamy każdego dnia, takimi jak czat i kanały Teams. Przypomina też o okolicznościach, z jakimi wiąże się ta wersja Preview. Między innymi jest ona dostępna dla wszystkich płatnych subskrypcji z dostępem do Teams (z wyjątkiem klientów licencji Education lub Government) i wymaga zatwierdzenia przez administratora. Więcej informacji o platformie znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule: Microsoft Viva - nowa platforma dla pracowników oficjalnie zapowiedziana.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-viva-blog/announcing-viva-learning-public-preview/ba-p/2251542

Polecamy również w kategorii Microsoft 365