Microsoft Translator ze wsparciem dla dziewięciu nowych języków

Microsoft Translator ze wsparciem dla dziewięciu nowych języków

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:49
23.02.2021
1797 wyświetleń

Tłumacz Microsoft wspiera kilkadziesiąt języków przy tłumaczeniach tekstowych, a ich liczba stale się powiększa. Niedawno zostało dodane wsparcie dla języka inuktitut (eskimoskiego), dialektu używanego przez Inuitów w Kanadzie, wcześniej zaś dodano język francuski kanadyjski. Teraz liczba obsługiwanych języków znów się powiększyła.

W ostatnią niedziele obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (International Mother Language Day), którego coroczną datę — 21 lutego — ustaliła UNESCO, aby uhonorować różnorodność kultur i języków na świecie. Z tej okazji Microsoft ogłosił dostępność nowych języków dla tłumaczeń tekstowych w Microsoft Translator. Są to języki:

  • albański — używany przez blisko 8 mln osób w Albanii, na Bałkanach i na całym świecie. Jest to język indoeuropejski niepowiązany z żadnym innym nowoczesnym językiem.
  • amharski — język mówiony w Etiopii i południowej części Bliskiego Wschodu. Język semicki spokrewniony z arabskim i hebrajskim, ma blisko 22 mln użytkowników.
  • armeński — w języku tym mówi około 7 mln ludzi. To oficjalny język Armenii, jednak jest rozpowszechniony w środkowej i południowo-zachodniej Azji i wschodniej Europie.
  • azerbejdżański — język turecki używany przez ok. 23 mln osób w Azerbejdżanie, północnym Iranie i wschodniej Turcji.
  • khmerski — ma blisko 16 mln użytkowników. To oficjalny język Kambodży i mniejszości w Tajlandii i Wietnamie.
  • laotański — oficjalny język Laosu, używany przez 30 milionów ludzi w Laosie, Tajlandii i Wietnamie.
  • birmański — mówi nim ok. 38 mln osób w Birmie, krajach ościennych i na świecie.
  • nepalski — język używany przez blisko 16 mln osób w Nepalu, Bhutanie, Indiach, Birmie i na świecie.
  • tigrinia — język natywny dla Erytrei i północnej Etiopii, ma ok. 11 milionów użytkowników na świecie.

Języki te są już dostępne w aplikacjach Tłumacz Microsoft, Office, Tłumaczu Microsoft w Bing, Translatorze jako Azure Cognitive Service, który umożliwia dodanie funkcji tłumaczenia do własnych aplikacji, oraz Azure Cognitive Services Speech, który pozwala uzyskać tłumaczenia z mowy na tekst w tych dziewięciu językach. W sumie Microsoft Translator wspiera już 83 języków, z których i na które można tłumaczyć tekst.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-translator-adds-support-for-nine-additional-languages/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie