Menu kategorii
 • Microsoft Translator przestanie działać na Windows 10 Mobile

  Microsoft Translator przestanie działać na Windows 10 Mobile

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:20
  05.04.2019
  1159 wyświetleń

  Wydłuża się lista aplikacji, z którymi muszą się pożegnać właściciele telefonów z Windows 10 Mobile. Swoje wsparcie odcinają nie tylko zewnętrzni wydawcy (jak ostatnio Facebook z aplikacjami Instagram, Facebook i Messenger), ale i sam Microsoft. Windows 10 Mobile przestanie być wspierany jako system dopiero w grudniu, ale najwyraźniej nie ma po co czekać tak długo z aplikacjami.

  Koniec cyklu życia "Mobilnych Okienek" to tylko symboliczne odłączenie wtyczki od systemu, który faktycznie jest martwy od kilku lat. Jego niewielkie już grono ostatnich użytkowników co raz dostaje powody, by przesiąść się na wspierany i wyposażony w niezbędne aplikacje system konkurencji. Wybór sprowadza się do Androida i iOS, dla których Microsoft utrzymuje dziesiątki swoich aplikacji - w tym tytułowego Translatora. A jeśli już przy nim jesteśmy, to sprawdźmy najnowszy komunikat na jego forum UserVoice:

  Aplikacja Microsoft Translator na Windows Phone 10 [sic!] przestanie być dostępna w Microsoft Store, począwszy od kwietnia 2019 r. Jeśli obecnie używasz aplikacji dla Windows Phone 10, tłumaczenie tekstu będzie nadal działać, ale tłumaczenie mowy przestanie być dostępne od 15 października 2019 r. Translator będzie wciąż wspierany w aplikacji na komputery z Windows 10. Jeśli posiadasz jeszcze urządzenie z Androidem lub iOS, proszę, wypróbuj aplikację Translator na te platformy - Translator na Androida i iOS oferuje wiele dodatkowych funkcji i języków.

  Translator zachowa więc szczątkową funkcjonalność na Windows 10 Mobile, ale trzeba upewnić się, że zdążyliśmy go pobrać z Microsoft Store. Choć kwiecień już się zaczął, wciąż wśród dostępnych platform widnieją tam "Urządzenia mobilne".

  Microsoft Translator przestał być wspierany na Windows 8, Windows Phone 7.1 i Windows Phone 8 w 2017 roku, a rok później również w Windows 8.1.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://microsofttranslator.uservoice.com/knowledgebase/articles/1908547-translator-app-on-windows-phone-10-end-of-life

  Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile