Menu kategorii
 • Microsoft Teams jako platforma do nauki z nową aplikacją dla pracowników

  Microsoft Teams jako platforma do nauki z nową aplikacją dla pracowników

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:18
  08.07.2020
  1630 wyświetleń

  W zeszłym miesiącu Microsoft zapowiedział wydanie nowej aplikacji do nauki dla Microsoft Teams. Ma ona pomóc organizacjom w lepszym wyszkoleniu i podnoszeniu kwalifikacji pracowników. Nadchodząca aplikacja pozwoli firmom zintegrować treści z LinkedIn Learning, Microsoft Learn i innych źródeł oraz ich własną zawartość w jednym miejscu. Działanie tej wciąż nienazwanej aplikacji ("learning app" bądź aplikacja "Learning") można zobaczyć na nowym wideo Microsoftu.

  Aplikacja do nauki będzie pojedynczym miejscem, w którym pracownicy różnych szczebli będą mogli z łatwością zdobywać wiedzę w toku pracy. Możliwości rozciągają się od zawartości dla nowych pracowników, poprzez "mikronaukę" dla pracowników pierwszej linii, kończąc na narzędziach dla menadżerów. Obok korzystania z bazy wiedzy pracownicy zdalni będą mogli kontaktować się na czacie z przełożonymi i ekspertami, by zasięgnąć porady.

  Treści z połączonych źródeł można będzie umieszczać na kanałach zespołów oraz przypisywać do nich użytkowników, by ci zapoznali się z materiałami. Od zwykłego udostępniania postów lub filmów różni się to tym, że przy materiałach znajduje się menu, które pozwala śledzić postępy użytkowników w nauce — przy lekcjach znajdują się paski z wartością procentową ukończenia szkolenia lub serii szkoleń. Zobaczymy też, którzy pracownicy przerobili cały materiał.

  Oprócz samej nauki i rozmów na czacie pracownicy mogą też zdobywać certyfikaty i uznanie ich nowych umiejętności. Nowa aplikacja ma stać się dostępna jeszcze w tym roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=kmroqY6VGWU

  Polecamy również w kategorii Teams