Menu kategorii
 • Microsoft Search połączył Bing z Office 365

  Microsoft Search połączył Bing z Office 365

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:41
  24.05.2019
  1023 wyświetlenia

  Na początku maja ogólnodostępny stał się Microsoft Search, czyli ujednolicony interfejs wyszukiwania, łączący zawartość z Windows 10, Office 365 i Bing. Docelowo ma to umożliwiać przeszukiwania zawartości z tych trzech obszarów w każdym z ich produktów. Teraz Microsoft informuje o wprowadzeniu jeszcze większej spójności, zwłaszcza na styku Bing - Office 365.

  Jednym z celów Microsoft Search jest łatwe odnajdywanie informacji służbowych i zapewnienie doświadczenia wyszukiwania, które jest bezproblemowe i znajome niezależnie od tego, gdzie szukacie. Gdziekolwiek zaczniecie wyszukiwać, wasze główne wyniki będą wyglądać tak samo, a informacje będą zorganizowany w podobny sposób. Dołączyliśmy też zestaw powiązanych linków pod odpowiedzią. Jest to szybki sposób, by przejrzeć dodatkowe informacje, który pokazuje wam rodzaje powiązanych z pracą informacji, które możecie znaleźć, np. "kalendarz Megan Bowen" czy "organizacja Megan Bowen".
  – Wendy J. Stidmon, Senior Consultant w Microsoft

  Przykład wyszukiwania osoby z naszej organizacji (nawet nas samych!) w Bing możecie zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej. Bing wyświetli dostępne dla nas dane z Office 365, takie jak informacje kontaktowe, kalendarz, miejsce w strukturze organizacji, pliki i grupy.

  Office 365 w Bing

  To powyżej to tylko widok podstawowy. Microsoft wprowadził dodatkowe widoki, pozwalające na bardziej szczegółowe wyszukiwanie i filtrowanie. Gdy wejdziemy na profil, możemy wybrać opcję pokazania kolejnych szczegółów. Obecna jest też opcja filtrowania, która w sekcji plików pomoże nam szybciej znaleźć ten właściwy. Kiedy natomiast przeglądamy nasz profil, możemy wybrać opcję jego aktualizacji. Link zabierze nas do Delve, gdzie możemy dokonać edycji profilu. Microsoft Search w Bing będzie też zapewniał lepsze (bardziej spersonalizowane pod kątem naszej organizacji) wyniki, kiedy szukamy LinkedIn.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Search-Blog/Improvements-to-Microsoft-Search-in-Bing/ba-p/634492

  Polecamy również w kategorii Office 365