Microsoft News Bar już jako Beta w Microsoft Store

Microsoft News Bar już jako Beta w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:03
30.03.2020
966 wyświetleń

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o powrocie panelu bocznego Visty w nowej aplikacji. Wówczas nosiła nazwę Project Newsbar i aby ją pozyskać, trzeba było skorzystać ze specjalnego sposobu. Teraz aplikacja porzuca nazwę projektową i lekko zmienia nazwę. Nadal jednak nie tak łatwo ją pobrać.

Wyrzucenie członku "Project" z nazwy w Microsoft świadczy zwykle o zbliżaniu się produktu do oficjalnej premiery. Aplikacja występuje już pod nową nazwą News Bar (Beta), a w Microsoft Store pojawiły się jej nowe zrzuty ekranu i opis (na razie tylko w wersji angielskiej):

News Bar oferuje ci najnowsze wiadomości z sieci Microsoft News od ponad 4500 najbardziej szanowanych na świecie marek dziennikarskich. Dodatkowo możesz skonfigurować go, by dostarczał aktualne informacje giełdowe przez cały dzień. Microsoft Windows News Bar działa tak jak Pasek zadań Windows. Jest tam, kiedy go potrzebujesz, gdzie go potrzebujesz i jak go potrzebujesz. Dostosuj jego wygląd w ustawieniach, aby znaleźć najlepsze doświadczenie, które jest po prostu dla ciebie. Jeżeli chcesz się skupić, nie martw się, możesz zminimalizować News Bar w każdej chwili i przywrócić go, gdy będziesz znów na niego gotowy. News Bar znajduje się teraz w wersji Beta. Wypróbuj go i daj nam znać, jak możemy uczynić go lepszym!
— Microsoft

Microsoft udostępnił też oficjalne zrzuty ekranu aplikacji. Pokazane na nich zostały różne układy paska wiadomości i różne jego grubości. Zobaczcie sami.

Pasek wiadomości wydaje się całkiem praktycznym rozwiązaniem. Jako widżet pulpitu zapewnia stały dostęp do aktualności, ale jednocześnie nie narzuca się użytkownikowi i istnieje możliwość jego zminimalizowania. Sami chętnie wypróbowalibyśmy News Bar, ale pobranie go z Microsoft Store nie jest w tej chwili możliwe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/news-bar-beta/9p7glmhlw7x6

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie